کد خبر : 6533

مشاور امنیت ملی آمریکا:

یک مقام آمریکایی روز جمعه در کنفرانس خبری گفت که واشنگتن این موضوع را برای روسیه، چین و ایران شفاف ساخته که مداخله در انتخابات آمریکا پیامدهایی به همراه خواهد داشت.

به گزارش پیام نو، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا روز جمعه گفت که در میان کشورهایی که به دنبال مداخله در انتخابات آمریکا هستند، چین بزرگترین برنامه را دارد.

وی که در کنفرانس خبری در کاخ سفید صحبت می‌کرد، افزود: «آمریکا این موضوع را برای چین، روسیه و ایران شفاف ساخته که مداخله در انتخابات آمریکا پیامدهایی به همراه خواهد داشت.»

مشاور امنیت ملی آمریکا چندی پیش نیز به طور تلویحی ایران و چین و روسیه را به مداخله در انتخابات ایالات متحده متهم کرد.

سازمانهای اطلاعاتی آمریکا ماه پیش با ارائه گزارشی مدعی شدند که روسیه ترجیح می‌دهد که ترامپ مجدداً در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شود و این در حالی است که چین و ایران تمایل به شکست ترامپ در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا دارند.

سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در گزارش خود نوشته اند که روسیه «از طیفی از اقدامات استفاده می‌کند تا در وهله اول جو بایدن معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا را بدنام و لکه‌دار کند».

این گزارش همچنین مدعی شده بود که ایران نیز احتمالاً بر اشاعه اطلاعات غلط در رسانه‌های اجتماعی متمرکز شود زیرا «به دنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا، رئیس‌جمهور ترامپ و تجزیه این کشور است».

منبع: فارس

ارسال نظر