کد خبر : 6615

بنا بر یافته محققان؛

یک تیم بین‌المللی از کارشناسان مسمومیت غذایی مطرح کردند که احتمال انتقال کرونا از طریق موادغذایی کم است.

به گزارش پیام نو، کارشناسان کمیسیون بین المللی مشخصات میکروبیولوژیکی مواد غذایی (ICMSF) در  رابطه با مسمومیت غذایی به بررسی شواهد موجود در مورد احتمال انتقال کروناویروس از طریق مواد غذایی یا بسته بندی آنها پرداخته و دریافتند که این احتمال بسیار کم است.
آنان اظهار داشتند: گرچه ممکن است فردی مواد غذایی آلوده به کروناویروس را مصرف کند و از این طریق مبتلا شود اما هرگز چنین اتفاقی در عمل رخ نداده است. با این حال هنوز هم بر رعایت موارد بهداشتی مربوط به مواد غذایی تاکید می‌شود.
یافته‌های این محققان مشابه با گزارش کارشناسانِ سازمان غذا و داروی آمریکاست که نشان داد خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از طریق مواد غذایی یا بسته بندی آنها تقریبا وجود ندارد.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، در گزارش این کمیسیون آمده است: تا به امروز هیچ شواهدی مبنی بر اینکه مواد غذایی، بسته بندی آنها یا توزیع مواد غذایی منبع یا روش انتقال کروناویروس باشد، وجود ندارد. هیچ ماده غذایی نباید به عنوان عامل خطر یا حامل کروناویروس در نظر گرفته شود.
به گزارش پیام نو، با توجه به اینکه کرونا می تواند از هر راهی منتقل شود اما محققان به این نتیجه رسیدند که احتمال انتقال کرونا از طریق مواد غذایی کم است.
منبع: ایسنا
ارسال نظر