کد خبر : 7119

جو بایدن در آستانه اولین مناظره انتخاباتی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.

به گزارش پیام نو، یک نماینده حزب کارگر انگلیس، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را به عنوان یکی از گزینه‌های دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرد.

کریس برایانت به عنوان عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس درباره دلیل قرار گرفتن نام جو بایدن در فهرست دریافت کنندگان جایزه صلح نوبل گفت بایدن در دوران آشفتگی سیاسی در آمریکا متعهد به مباحثه و مناظره سیاسی باقی ماند. برایانت با تمجید از جایزه صلح نوبل گفت زمانی که شهر‌های آمریکا در آتش می‌سوخت و شهروندان آن در برابر همه قرار گرفته بودند، جو مسئولیت تسکین بخشی را به دوش می‌کشید.

عضو حزب کارگر انگلیس در توجیه نامزدی بایدن برای جایزه صلح نوبل افزود وقتی دیگران به راه حل‌های خشونت آمیز متوسل شدند، وی اظهار داشت که بهترین نیرو نیروی استدلال و مباحثه است، زیرا اسلحه می‌تواند قلب را از کار بیندازد، اما کلمات مناسب می‌توانند بسیاری از قلب‌ها را تغییر دهند و بسیاری از قلب‌ها می‌توانند جهان را تغییر دهند.
اعلام نامزدی بایدن برای جایزه صلح نوبل درست پیش از اولین مناظره انتخاباتی سرنوشت ساز او با دونالد ترامپ صورت می‌گیرد.
پیشتر نیز یکی از اعضای پارلمان سوئد رئیس‌جمهور آمریکا و دولت‌های کوزوو و صربستان را به عنوان نامزد‌های دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرد. همچنین «سرگئی کومکوف» نویسنده و چهره آکادمیک روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور را برای دریافت جایزه صلح نوبل سال آتی میلادی به کمیته نوبل پیشنهاد داد.
کمیته ویژه جایزه نوبل در ۹ اکتبر سال میلادی جاری در خصوص برندگان این جایزه در بخش‌های مختلف تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش پیام نو، این در حالی است که قبل از بایدن، ترامپ نیز نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده بود.
منبع: رکنا

ارسال نظر