کد خبر : 7539

تلویزیون رسمی عربستان گزارش داد؛

تلویزیون رسمی عربستان از برگزاری اقامه نماز در مسجدالحرام خبر داد.

 

به گزارش پیام نو، به نقل از القدس العربی، تلویزیون رسمی عربستان در ساعات اولیه صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که مسئولان این کشور برای نخستین بار از هفت ماه قبل، به شهروندان و افراد مقیم در داخل عربستان اجازه اقامه نماز در مسجدالحرام در مکه را داده‌اند.

پیشتر عبدالرحمن السدیس، رئیس کل امور مسجد الحرام و مسجد النبی روز شنبه گفت که درهای مسجدالنبی در مدینه هم برای زیارت و اقامه نماز در روضه شریفه باز شده است.

السدیس گفت: من به مسلمانان این مساله را تبریک می‌گویم که اجازه بازگشایی روضه شریفه داده شده است و اینکه نمازگزاران بتوانند در آن به اقامه نماز بپردازند و بارگاه پیامبر اکرم (ص) را زیارت کنند که این امر بعد از وقفه حاصله ناشی از کرونا انجام می‌شود.

روضه شریف بخشی از مسجدالنبی است که اسم آن را از فرموده پیامبر گرفته است که فرموده‌اند: میان منزل و منبر من، باغی از باغ‌های بهشت قرار دارد.

مساحت روضه شریف ۳۳۰ متر مربع است که ۲۲ متر طول و ۱۵ متر عرض دارد و از جایگاه والایی نزد مسلمانان برخوردار است.

مقام‌های مسجدالنبی و روضه شریف در مارس برای کنترل شیوع ویروس کرونا، این مکان را بستند.

با وجود آن که درهای مسجد النبی که طی ۲ ماه به روی نمازگران بسته بود، توسط مقام‌های این مکان مقدس ماه می (اردیبهشت/ خردادماه ۹۹) بازگشایی شد، اما همچنان نمازگزاران تا روزهای اخیر اجازه ورود و زیارت بارگاه رسول اکرم (ص) به روضه شریف را نداشته و این مکان بسته بود.

عربستان همچنین چهارم اکتبر سال جاری (۱۳ مهرماه) و پس از آن که از ماه مارس مراسم عمره را تعطیل کرده بود، به صورت تدریجی بار دیگر این مراسم را از سر گرفت.

آژانس اطلاع‌رسانی ریاست مسجد النبی ۱۲ مهرماه اعلام کرده بود که ورود نمازگزاران از طریق برنامه "اعتمرنا" تسهیل خواهد شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر