کد خبر : 7659

فریدمن:

یک مقام ارشد آمریکایی گفت: مقامات ایران روزی ۵ بار دعا می‌کنند ترامپ رأی نیاورد.

به گزارش پیام نو، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی به اسرائیل هیوم گفته است  اگر «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای یک دور دیگر انتخاب شود، واشنگتن خاورمیانه را «برای ۱۰۰ سال» آینده تغییر خواهد داد.

فریدمن گفت: «اگر ما بتوانیم چهار سال دیگر در قدرت باشیم آن کشورهایی که تنها راهبردشان این است که امیدوار باشند ما بر سر کار نباشیم چاره‌ای غیر از تعامل سازنده با ما نخواهند داشت و ما امیدواریم بتوانیم خاورمیانه را واقعاً برای ۱۰۰ سال [آینده] تغییر دهیم و به تمام فعالیت‌های خطرناک، مخرب و غیرانسانی‌ای که این‌همه یأس برای این همه مردم در این منطقه به بار آورده خاتمه دهیم.»

این مقام آمریکایی که با «اسرائیل‌هیوم» گفت‌وگو می‌کرد در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد ایران «روزی ۵ بار دعا می‌کند» دونالد ترامپ رئیس‌جمهور نشود.

فریدمن مدعی شد: «نگاه کنید ببیند راهبرد ایران چیست؟ پنج بار در روز دعا می‌کنند که ترامپ بازنده شود، چون می‌دانند که اگر ترامپ برنده شود هیچ راهی جز پایان به اقدامات مخربشان برای خروج از فشاری که ما به آنها تحمیل کرده‌ایم ندارند.»

به گزارش پیام نو، گفتنی است با توجه به نزدیک شدن به انتخابات آمریکا مسئولان آمریکا مدعی نظراتی درباره پیروزی ترامپ یا بایدن و ارتباط این پیروزی با شرایط ایران شدند.
منبع: دیده‌بان ایران

ارسال نظر