کد خبر : 7670

مدیر اطلاعات ملی آمریکا:

مدیر اطلاعات ملی آمریکا گفت: ایران با هدف تهدید رای‌دهندگان، اقدام به ارسال ایمیل‌های گمراه‌کننده کرده است.

 

به گزارش پیام نو،  مقامات امنیت ملی آمریکا اعلام کردند ایران و روسیه اطلاعات مربوط به ثبت‌نام رای‌دهندگان در انتخابات ایالات متحده را به دست‌ آورده‌اند و در تلاش هستند در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو بر افکار عمومی تاثیر بگذارند.

جان راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، در یک نشست خبری با  اشاره به دستور دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، در مورد لزوم تضمین امنیت آرای رای دهندگان در انتخابات آبان ماه گفت: «ما به عموم مردم هشدار می‌دهیم که ما به این نتیجه رسیده‌ایم دو عامل خارجی، یعنی ایران و روسیه، اقدامات ویژه‌ای در پیش گرفته‌اند تا افکار عمومی را در مورد انتخابات ما تحت تاثیر قرار دهند.»

او افزود: «اولا تایید می‌کنیم که ایران و روسیه به صورت جداگانه برخی اطلاعات مربوط به ثبت‌نام رای‌دهندگان ما را به دست آورده‌اند. این اطلاعات می‌تواند بازیگران خارجی را قادر کنند تا با هدف ایجاد سردرگمی، آشوب و از بین بردن اطمینان شما به دموکراسی آمریکایی به رای‌دهندگان ثبت‌نام شده اطلاعات نادرست ارائه کنند.»

راتکلیف گفت: «ما متوجه شده‌ایم که ایران با هدف تهدید رای‌دهندگان، ایجاد آشوب اجتماعی و آسیب زدن به رییس‌جمهور ترامپ به ارسال ایمیل‌های گمراه‌کننده اقدام کرده است. علاوه بر این، ایران در حال نشر مطالب دیگری نیز هست، از جمله یک ویدیو منتشر کرده تا این را القاء کند که رای‌دهندگان می توانند حتی از خارج از کشور هم به‌صورت جعلی رای بدهند.»

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، این ایمیل‌ها تحت نام «پراود بویز»، که یک گروه راست افراطی است ارسال شده بودند.

مدیر اطلاعات ملی آمریکا با اشاره به اینکه این ویدیو و سایر مطالب شبیه به آن نادرست هستند، این اقدامات را «تلاش‌های مذبوحانه دشمنان درمانده‌» خواند و اطمینان داد امنیت آراء تامین خواهد شد. 

راتکلیف خاطر نشان کرد اگرچه آمریکا چنین اقداماتی را از سوی روسیه مشاهده نکرده است، اما واشینگتن مطلع شده این کشور همانند سال ۲۰۱۶ به برخی اطلاعات رای‌دهندگان دسترسی پیدا کرده است.

او با اشاره به واکنش سریع دستگاه امنیتی آمریکا در کشف اقدامات اخیر ایران و روسیه به مردم آمریکا اطمینان داد همه چیز تحت کنترل است و از رای‌دهندگان خواست تحت تاثیر این اطلاعات نادرست قرار نگیرند.

راتکلیف با تاکید بر اینکه این موضوع یک مسئله تک حزبی نیست گفت نمایندگان هر دو حزب در کنگره به اتفاق معتقدند باید با چنین اقدامات خصمانه‌ای برخورد شود.

او افزود: «دخالت خارجی در انتخابات خود را تحمل نخواهیم کرد. ما با شرکای فراوانی که داریم همکاری خواهیم کرد تا طرح همه دشمنان برای دخالت در رویه‌های مردم‌سالارانه خود را مختل کرده و آنها را با هزینه و عواقب مواجه کنیم.»‌

اف‌بی‌آی نیز با برگزاری یک نشست خبری غیرمنتظره از اقدام ایران و روسیه در کسب اطلاعات رای‌دهندگان آمریکایی و ارسال «ایمیل‌های گمراه‌کننده» به آنها خبر داد و به مردم آمریکا اطمینان داد که از آرای آنها محافظت خواهد شد.

منبع: دیده‌بان ایران

ارسال نظر