کد خبر : 8005

طبق گزارش راشاتودی؛

به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی گفته می‌شود فروش سلاح گرم در آمریکا تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیام نو، به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، در حالی که آمریکایی‌ها خودشان را برای برگزیدن چهل و ششمین رئیس جمهور کشورشان آماده می‌کردند گروهی از مردم نیز سرگرم مسلح کردن سلاح هاشان بودند و برای جنگ داخلی تازه‌ای در آمریکا تدارک می‌دیدند به گونه‌ای که گفته می‌شود، فروش سلاح گرم تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.

خبرنگار راشاتودی گزارش داد: پس از قتل جورج فلوید، مرد سیاهپوستی که در شهر مینیاپولیس و در بازداشت پلیس کشته شد، اعتراض‌هایی در سراسر آمریکا به راه افتاد و ناآرامی مدنی به شکلی بی سابقه گسترش پیدا کرد. گروه‌هایی تا بن دندان مسلح در خیابان‌ها مستقر شدند و تهدید کردند برای دفاع از مواضع سیاسی شان به زور متوسل خواهند شد. اکنون این گروه‌ها، خواهان جنگ هستند و دیگر نه تنها از پلیس بلکه از دامن زدن به خشونت و آدمکشی در خیابان هم واهمه‌ای ندارند.

انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا همواره بسیار پیچیده و داغ برگزار می‌شده است، اما تفاوتی که انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با دوره‌های پیشین دارد این است که این بار بزرگترین رویداد‌های سیاسی چهار سال گذشته در شرایطی اتفاق افتاده که همه‌ی گیری ویروس کرونا نیز دارد گسترش پیدا می‌کند و ناآرامی مدنی بسیار گسترده‌ای پس از قتل جورج فلوید به وجود آمده است و گروه‌های افراطی و تندرو در هر دو طیف سیاسی دارند عرض اندام می‌کنند.

گروه‌هایی به اعتراض‌های خیابانی پیوسته اند و سبب شده اند اعتراض مسالمت آمیز، به جنگ تمام عیار تبدیل شود. معترضانی که گهگاه تا بن دندان مسلح هستند و از خشونت و پلیس هم هیچ ترسی به خود راه نمی‌دهند. فاکس نیوز هم گزارش داد روز سه شنبه همزمان با آغاز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا دیگر هیچ مهماتی در قفسه‌های اسلحه فروشی‌ها باقی نمانده بود.

بنیاد ملی ورزش تیراندازی نیز اعلام کرد فروش سلاح در ماه اکتبر همه‌ی رکورد‌های پیشین را در هم شکسته و به بالاترین میزان در تاریخ ثبت فروش سلاح افزایش یافته است.

گروه تجاری صنایع سلاح گرم اعلام کرد سازندگان نمی‌توانند خودشان را با افزایش تقاضا همراه سازند. این گروه پیش بینی کرد اعلام نتایج انتخابات شاید فروش سلاح گرم را حتی بیش از پیش افزایش بدهد.

یکی از شرکت‌های فعال در زمینه‌ فروش سلاح و مهمات گفته روز سه شنبه ظرف نیم ساعت بیش از ۸۰ هزار گلوله مهمات ۹ میلیمتری فروخته و شب پیش از آن نیز کل محموله‌ی تسلیحاتش به فروش رسیده است. فروشگاه‌های کالای ورزشی گزارش دادند به علت هجوم برای خرید سلاح و مهمات با کمبود موجودی در انبار‌ها روبرو شده اند به گونه‌ای که فروش شان بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

جری تریت، مالک یکی از این فروشگاه‌ها گفت: «همه جا شورش به راه افتاده و مردم دارند از یورش به محله‌ها حرف می‌زنند. افراد بسیاری را می‌شناختم که بکلی مخالف سلاح بودند، اما همان‌ها دارند از ترس جان شان، می‌روند و سلاح خریداری می‌کنند.»

اطلاعات اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) نیز نشان می‌دهد صدور برگه‌ سوء پیشینه برای خریداران سلاح در سال جاری میلادی به بیش از ۳۲ میلیون مورد افزایش پیدا کرده است. این رقم در سال ۲۰۱۶، دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری ۲۷ و نیم میلیون مورد و در سال ۲۰۱۲ نیز ۱۹ و نیم میلیون مورد بوده است.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

ارسال نظر