کد خبر : 8394

نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد؛

​قرنطینه سراسری مجدد در انگلیس در پی شیوع نسخه جدید ویروس کرونا اعلام شد.

به گزارش پیام نو، نخست‌وزیر انگلیس ضمن هشدار درباره شیوع گونه جدید ویروس کرونا در کشورش، اعلام قرنطینه سراسری کرد و از شهروندان انگلیسی خواست تا حد امکان در خانه‌های خود باقی بمانند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دوشنبه‌شب در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که این کشور بار دیگر وارد قرنطینه سراسری شد و مردم باید همانند ماه مارس که انگلیس برای مقابله با اولین موج کرونا وارد قرنطینه شد، این بار نیز در منازل خود باقی بمانند.

وی با بیان اینکه مرگ‌ومیر در این کشور طی هفته گذشته 20 درصد افزایش یافته است، اعلام کرد که این کشور دوباره وارد قرنطینه سراسری شد.

جانسون افزود: شهروندان انگلیسی تنها در شرایط اضطراری شامل خرید اقلام ضروری و مراجعه به بیمارستان و درمانگاه می‌توانند از منزل خارج شوند و افراد شاغل نیز تنها در حالی که امکان دورکاری برای آنها فراهم نیست، می‌توانند منزل خود را ترک کنند.

نخست وزیر انگلیس تأکید کرد که نسخه جدید ویروس کرونا به‌سرعت و به‌گونه‌ای «هشدارآمیز و مأیوس‌کننده» در حال گسترش است.

شیوع گونه جدید و جهش‌یافته از ویروس کرونا در انگلیس که با سرعت بسیار بالاتری قابل انتقال است، کشورهای دیگر را نیز نگران کرده است.

گونه جدید ویروس کرونا به‌ویژه شهر لندن را فراگرفته و باعث تعطیلی‌ها و محدودیت‌های گسترده در آستانه تعطیلات سال جدید میلادی شده است.

مقامات انگلیسی گفته‌اند که سرعت انتشار این نوع از ویروس 70 درصد بالاتر و بیشتر از ویروس معمول کروناست؛ اما تا به این لحظه هنوز شواهدی دال بر کشنده‌تر بودن این ویروس ارائه نشده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر