کد خبر : 8424

توییتر اعلام کرد اکانت دونالد ترامپ به طور کامل و دائمی مسدود شده است.

به گزارش پیام نو، شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد اکانت دونالد ترامپ به طور کامل و دائمی مسدود شده است. حساب کاربری رئیس‌جمهوری آمریکا بیش از ۸۵ میلیون فالوئر در توییتر داشت و تربیون اصلی ترامپ برای انتشار اظهارات و حتی تصمیم‌های مهم او بود. اکنون بخش ایمنی این شبکه اجتماعی برای پیشگیری از «تشویش و ترغیب به خشونت بیشتر» این حساب کاربری را برای همیشه بست.

پیش از این فیسبوک و یوتیوب و چند شبکه اجتماعی بزرگ دیگر نیز خبر داده بودند که دست کم تا پایان مراسم تحلیف و انتقال قدرت به جو بایدن، حساب کاربری ترامپ را تعلیق کرده‌اند.

ترامپ گفته که توییتر نسبتی با آزادی بیان ندارد و به همراه «دموکرات‌ها و افراطیون چپ‌گرا» در صدد ساکت کردن کردن او هستند اما او شبکه اجتماعی مختص خودش را در آینده راه‌اندازی خواهد کرد و ساکت نخواهد شد.

ساعاتی پس از آنکه توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را به‌طور دایم مسدود کرد، توییت‌های ترامپ از حساب کاربری دولتی POTUS@ نیز حذف شد. روشن نیست اقدامات بعدی توییتر در مورد این حساب کاربری چه خواهد بود.

توییتر ترامپ

ترامپ در این توییت‌هایش تاکید کرده بود که خاموش شدن صدای خود از سوی توییتر را پیش‌بینی می‌کرد.

کامالا هریس، معاون جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا پیش‌تر در نامه‌ای به مدیرعامل توییتر از او خواسته بود دسترسی ترامپ به این شبکه اجتماعی را قطع کند.

ترامپ خطاب به ۷۵ میلیون نفری که به او رای دادند نوشت: «ممکن است توییتر یک شرکت خصوصی باشد، اما بدون هدیه دولت که همان بند ۲۳۰ (قانون شبکه‌های اجتماعی) است، نمی‌تواند برای مدت طولانی به بقای خود ادامه دهد. پیش‌بینی می‌کردم که این اتفاق بیافتد و با تعدادی از سایت‌های دیگر در حال مذاکره هستیم. خبر بزرگی در راه است.»

دونالد ترامپ در ادامه این رشته توییت‌ها از احتمال ایجاد پلتفرم خودش خبر داد و گفت: «ساکت نخواهیم شد».

ترامپ در ادامه تاکید کرد که توییتر درباره آزادی بیان نیست. بلکه شبکه‌ای برای تبلیغ و ترویج چپ‌های تندرو است.

توییتر جمعه شب به وقت آمریکا به اتهام ترویج به خشونت حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود کرد. این شبکه اجتماعی پیش‌تر و پس از هجوم گروهی از مردم به کنگره آمریکا همزمان با برگزاری جلسه تایید ریاست‌جمهوری جو بایدن، حساب کاربری ترامپ را تعلیق و سه پست او را حذف کرده بود.

دونالد ترامپ جونیور، پسر ترامپ در واکنش به مسدودیت حساب کاربری پدرش در توییتر نوشت: رژیم‌های دیکتاتوری می‌توانند حساب کاربری در توییتر داشته باشند و مشکلی با تهدید آنها به نسل‌کشی و نابودی کل کشورها و کشتن همجنس‌گرایان و … وجود ندارد… اما حساب کاربری رئیس‌جمهور آمریکا باید برای همیشه مسدود شود. مائو باید افتخار ‌کند.» (اشاره به  مائو تسه تونگ بنیانگذار جمهوری خلق چین)

او در ادامه نوشت:‌ «آزادی بیان مورد حمله قرار می گیرد!  سانسور هرگز اینچنین اتفاق نیافتاده!  نگذارید ما را ساکت کنند. برای ارتباط با ما در DONJR.COM ثبت نام کنید!

اگر من را از شبکه‌های اجتماعی خود بیرون بیاندازند، به شما می‌گویم که در کجا هستم و اطلاع رسانی می‌کنم».

منبع: ایسنا

ارسال نظر