کد خبر : 8523

خبر امیدوارکننده برای زنان نابینا و کم‌بینا

این وسیله بناست استقلال زنان نابینا و کم‌بینا را در هنگام انجام تست بارداری به آن‌ها برگرداند.

پیام نو| موسسه ملی سلطنتی نابینایان در بریتانیا اعلام کرد، طرح اولیه یک تست بارداری مخصوص نابینایان را خریده است. به گزارش پیام نو به نقل از اسکای نیوز، این وسیله که بزرگ‌تر است و به جای تصویر، با علامت‌های فیزیکی قابل لمس نتیجه را اعلام می‌کند، به عنوان ابزاری طراحی شده که بناست استقلال و حریم خصوصی زنان نابینا و کم‌بینا را در هنگام انجام تست بارداری به آن‌ها برگرداند.

تست‌های بارداری موجود در بازارهای سراسر جهان، همگی نتیجه را با علائم بصری اعلام می‌کنند و این یعنی تا امروز، زنان نابینا در صورت نیاز به تست بارداری ناچار بوده اند، از کس دیگری بخواهند نتیجه را به آن‌ها بگوید و به این ترتیب ناچارند یکی از افراد اطراف خود را واسطه دریافت این خبر بسیار خصوصی برای خود کنند. این در حالی است که در بسیاری مواقع بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند از نتیجه تست در مرحله اول تنها خود باخبر شوند و سپس درباره اطلاع‌رسانی و گام‌های بعدی تصمیم بگیرند.

این مؤسسه که بزرگترین مؤسسه خیریه مخصوص نابینایان در بریتانیاست از طراحان خواسته بود این تست را به شکلی که مناسب این قشر نیز باشد طراحی کنند. جان واسرمن، طراحی که طرح پذیرفته شده را طراحی کرده توضیح داده است که تستی که او ساخته به همین شکل برای زنانی که مشکل بینایی ندارند هم قابل استفاده است. به این ترتیب در صورت عرضه به بازار، این محصول مشتریان خود را تنها در میان نابینایان نخواهد داشت. واسرمن البته تأکید می‌کند که زمان خواهد برد تا این محصول به بازار برسد.

تخمین‌ها حاکی است، بریتانیا حدود دو میلیون نفر جمعیت دارای اختلالات بینایی دارد.

ارسال نظر