کد خبر : 8525

به نقل از منابع آگاه در ژاپن اعلام شد

دولت ژاپن در جلسات خصوصی و محرمانه به این نتیجه رسیده که ناچار است بازی‌های المپیک را لغو کند.

پیام نو| المپیک توکیو به احتمال قوی امسال هم برگزار نشده و کاملا لغو می‌شود. کمتر از شش ماه مانده به موعد برگزاری المپیک ۲۰۲۰ در سال ۲۰۲۱ و در میانه زمزمه‌ها برای  مشکلات احتمالی برگزاری المپیک در حالی که هنوز همه‌پرسی کووید ۱۹ مهار نشده، «تایمز آو لاندن»، از منابع آگاه در ژاپن نقل کرد، دولت ژاپن در جلسات خصوصی و محرمانه به این نتیجه رسیده که ناچار است بازی‌های المپیک را لغو کند. المپیک توکیو قرار بود سال گذشته میلادی، اواسط سال جاری شمسی برگزار شود، اما به دلیل شیوع جهانی کووید ۱۹، برگزاری آن به سال آینده موکول شده بود.

حالا اما ظاهرا مقامات ژاپنی به این نتیجه رسیده اند که علی‌رغم کشف واکسن‌های کرونا، فرایند واکسیناسیون تا زمان برگزاری المپیک به نتیجه نخواهد رسید و در نتیجه امسال هم برگزاری المپیک ممکن نیست. چنان که پیشتر هم مشخص شده بود، در صورتی که مشکل تا سال ۲۰۲۱ هم ادامه پیدا می‌کرد، المپیک به جای تعویق لغو می‌شد و حالا چنین شده است.

این منبع آگاه به تایمز آن لاندن گفته است هیچ کس نمی‌خواهد اعلام‌کننده خبر باشد اما اجماع بر این است که برگزاری المپیک در چنین شرایطی بیش از حد سخت است. او گفته است تمرکز حالا بر این است که میزبانی المپیک بعدی که در دسترس است، یعنی المپیک ۲۰۳۲ دوباره برای توکیو گرفته شود. پاریس میزبانی سال ۲۰۲۴ و لس‌آنجلس میزبانی سال ۲۰۲۸ را بر عهده دارند.

مقامات رسمی البته این خبر را تکذیب کرده اند و می‌گویند همچنان تلاش برای برگزاری است. این گزارش توضیح می‌دهد که خبر نهایی احتمالا به امید تغییر، در دیرترین زمان ممکن، یعنی اواخر ماه مارس، اوایل فروردین اعلام خواهد شد.

در میانه رشد آمار ابتلا و محدودیت‌های تست در ژاپن، نظر مردم نیز شدیدا برخلاف برگزاری المپیک شده است. یک نظرسنجی نشان می‌دهد، ۸۰ درصد شهروندان ژاپنی معتقدند بازی‌ها باید یا دوباره به تعویق بیفتند یا لغو شوند.

 

ارسال نظر