کد خبر : 8606

وزارت بهداشت و محیط زیست عراق اعلام کرد: حکم برکناری مدیرکل بهداشت بغداد، مدیر بیمارستان ابن الخطیب، معاون اداری و فنی بیمارستان و مدیر بخش مهندسی و تعمیرات آن از سوی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق صادر شد.

پیام نو| در پی حادثه آتش سوزی در بیمارستان ابن الخطیب در بغداد که شنبه شب رخ داد دستکم ۲۷ تن کشته شدند.

وزارت بهداشت و محیط زیست عراق امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی این آتش‌سوزی و کشته و زخمی شدن ده‌ها، حکم برکناری مدیرکل بهداشت بغداد، مدیر بیمارستان ابن الخطیب، معاون اداری و فنی بیمارستان و مدیر بخش مهندسی و تعمیرات آن از سوی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق صادر شد.

 نخست وزیر عراق در نشست فوق‌العاده‌ای که با برخی وزرا و فرماندهان امنیتی و مسؤولان عراق داشت، گفت: حادثه بیمارستان ابن الخطیب به امنیت ملی عراق ضربه زد. این حادثه دلیلی بر کوتاهی است و من دستور آغاز تحقیقی فوری برای حسابرسی از کسانی را که در این زمینه کوتاهی کرده‌اند، صادر کردم.

 او افزود: غفلت در بیمارستان ابن الخطیب تنها یک اشتباه نیست بلکه جرمی است که همه سهل‌انگاران مسؤول آن هستند.

 الکاظمی در ادامه با اشاره به لزوم بررسی تدابیر امنیتی و پیش‌گیرانه در تمامی بیمارستان‌های عراق، خواستار آن شد که نتایج تحقیق درباره این آتش‌سوزی ظرف ۲۴ ساعت منتشر شود.

 رئیس جمهور عراق ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان آتش‌سوزی بیمارستان ابن الخطیب، انجام تحقیقی فوری در این رابطه و بازخواست کسانی را که سهل‌انگاری کرده‌اند، خواستار شد.

همچنین وزیر امور خارجه ایران نیز، در پیامی این حادثه را تسلیت گفت. 

منبع: ایسنا

 

 

ارسال نظر