کد خبر : 8700

جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد؛

جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد که طی درگیری‌های امروز دوشنبه میان نمازگزاران و پلیس اسرائیل در محوطه مسجد الاقصی صدها فلسطینی زخمی شدند.

پیام نو| به نقل از خبرگزاری آناتولی، جمعیت هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: صدها تن طی درگیری‌ها میان نمازگزاران فلسطینی و پلیس اسرائیل در مسجد الاقصی زخمی شدند که حدود ۵۰ تن از آن‌ها به بیمارستان‌های قدس و درمانگاه‌های سیار هلال احمر منتقل شدند.

درگیری‌ها امروز صبح بعد از آن رخ داد که ده‌ها تن از نیروهای پلیس اسرائیل به صدها فلسطینی‌ حاضر در مسجد الاقصی یورش برده و شروع به شلیک گلوله پلاستیکی، بمب‌های صوتی و گاز اشک آور کردند.

جوانان فلسطینی نیز با سر دادن فریاد الله اکبر به سمت نیروهای اسرائیلی سنگ پرتاب کردند.

سازمان اوقاف قدس اعلام کرد که ده‌ها تن در مسجد الاقصی زخمی شدند. پلیس اسرائیل اجازه ورود کادر درمان و آمبولانس‌ها را نمی‌دهد.

همچنین اسرائیل یک پهپاد را در آسمان مسجد الاقصی به پرواز درآورد.

پلیس اسرائیل اعلام کرده بود که امروز اجازه یورش شهرک‌نشینان به مسجد الاقصی را نمی‌دهد.

صدها فلسطینی از صبح امروز برای ممانعت از یورش شهرک‌نشینان در مسجد الاقصی تجمع کرده‌اند.

اوایل ماه رمضان گروه‌های شهرک‌نشین از "یورش بزرگ" به مسجد الاقصی در روز ۲۸ رمضان یعنی امروز به مناسبت "روز قدس" عبری که در آن اسرائیل قدس شرقی را اشغال کرد، خبر داده بودند.

فلسطینی‌ها به پلیس اسرائیل برای ممانعت از یورش شهرک‌نشینان اعتماد نکرده و خود در این مسجد برای مقابله با شهرک‌نشینان تجمع کردند.

همچنین خبرهای ضد و نقیضی از داخل مسجد الاقصی درباره به شهادت رسیدن یک فلسطینی منتشر شده اما هلال احمر فلسطین تا این لحظه این خبر را تایید نکرده است.

در حالی که برخی منابع از داخل مسجد الاقصی از شهادت جوانی فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی خبر داده‌اند، هلال احمر فلسطین تاکید کرد که تا این لحظه کسی در درگیری‌های امروز به شهادت نرسیده است.

همچنین این مرکز اعلام کرد: شمار مجروحان به ۱۷۵ نفر رسیده که حال یکی از مجروحان وخیم است و ۱۳ نفر هم مستقیما از ناحیه چشم هدف قرار گرفته‌اند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر