کد خبر : 8757

تایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیش از ۸۰ درصد ژاپنی‌ها به دلیل ترس از شیوع بیشتر ویروس کرونا، مخالف برگزاری المپیک توکیو هستند.

پیام نو| به گزارش از رسانه‌های ژاپن، آخرین نظرسنجی انجام شده درباره المپیک درحالی‌است که ژاپن روز جمعه وضعیت اضطراری ناشی از ویروس کرونا را از ۶ استان به ۹ استان گسترش داد.

این موج، فشار بر سیستم مراقبت‌های بهداشتی کشور را افزایش داده است و متخصصان پزشکی بارها و بارها در مورد کمبود نیروی پزشکی و فرسودگی شغلی آنها هشدار داده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی در حالی که کمتر از ۱۰ هفته تا زمان آغاز رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باقی است ۴۳‌درصد پاسخ دهندگان خواهان لغو بازی‌ها و ۴۰ درصد هم خواستار تعویق این رقابت‌ها هستند.

داده‌های این نظرسنجی که آخر هفته گذشته توسط روزنامه آساهی شیمبون ژاپن انجام شده از ۳۵ درصدی که یک ماه پیش خواهان لغو  و ۳۴ درصدی که خواهان تأخیر بیشتر بودند، بالاتر است.

طبق این نظرسنجی که از یک هزار و ۵۲۷ نفر و به صورت تلفنی انجام شده است فقط ۱۴ درصد پاسخ دهندگان از برگزاری بازی‌ها طبق برنامه از پیش تعیین شده حمایت می کنند، در حالی که ۲۸ درصد کمتر از نظرسنجی پیشین است.

از ماه ها پیش، نظرسنجی‌ها نشان داده است که اکثریت مردم ژاپن با برگزاری بازی‌ها در تابستان امسال مخالف هستند.

در یک نظرسنجی دیگر که توسط خبرگزاری کیودو انجام شده است ۸۷.۷ درصد از پاسخ دهندگان نگران هستند که هجوم ورزشکاران و کارکنان خارج از کشور، ویروس را گسترش دهد.

کاتسونوبو کاتو، سخنگوی دولت در واکنش به این نظرسنجی ها اعلام کرد دولت تلاش خواهد کرد تا بازی‌های توکیو را به روشی ایمن و مطمئن برگزار کند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر