کد خبر : 8808

ادامه تردیدها در برگزاری مسابقات به دلیل شیوع کرونا

وزارت خارجه آمریکا در فهرست توصیه‌های مسافرتی به شهروندان خود توصیه کرده است به ژاپن نروند.

پیام نو| تردیدها در برگزاری المپیک توکیو در سال جاری همچنان بیشتر و بیشتر می‌شوند. در آخرین نشانه منفی در این زمینه، وزارت خارجه آمریکا در فهرست توصیه‌های مسافرتی به شهروندان خود توصیه کرده است به ژاپن نروند. ژاپن در این فهرست در سطح چهارم، یعنی بالاترین سطح هشدار قرار داده شده است. کشورهایی در این سطح قرار دارند که وزارت خارجه به دلایلی مثل جنگ، بلایای طبیعی و شیوع بیماری رسما از مردم می‌خواهند اصلا به آن کشورها سفر نکنند.

المپیک توکیو قرار بود سال گذشته برگزار شود اما به دلیل شیوع گسترده کرونا در جهان و تعطیلی بخش عمده رفت‌وآمدها به این دلیل، یک سال به تعویق افتاد. اکنون اما به نظر می‌رسد ژاپن و بسیاری کشورها هنوز آماده نیستند که فرایند سفرهای گسترده‌ای مثل المپیک را تحمل کنند.

در ماه‌های گذشته مردم ژاپن هم با امضای طومارهایی خواستار لغو المپیک شده اند و نظرسنجی‌ها نیز نشان داده اند اکثریتی از مردم مخالف برگزاری المپیک هستند.

نهادهای مسئول در ژاپن پیشتر گفته بودند در صورتی که در این موعد هم برگزاری المپیک ممکن نباشد، دیگر تعویقی در کار نخواهد بود و ژاپن از برگزاری این مسابقات صرف‌نظر خواهد کرد.

 

ارسال نظر