کد خبر : 8893

سیلی همسر سفیر بلژیک به یکی از کارکنان فروشگاهی در کره جنوبی دردسرساز شد.

به گزارش پیام نو، پس از آنکه همسر سفیر بلژیک در کره جنوبی با یک فروشنده خانم در سئول به صورت فیزیکی درگیر شد، بروکسل تصمیم گرفت تا به ماموریت سفیر خود در این کشور پایان دهد.

به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، تصاویر دوربین‌های مدار بسته این فروشگاه نشان می‌دهند که ژیانگ ژوکه، همسر پیتر لزکوهیر، سفیر بلژیک در سئول به صورت فروشنده یک فروشگاه پوشاک در این شهر سیلی می‌زند.

گزارش شده که کارکنان فروشگاه به ظن دزدی، می‌خواستند کنترل کنند که او لباس‌هایی که موقع خروج از فروشگاه بر تن داشته، متعلق به خود او بوده است.

وزارت امور خارجه بلژیک اعلام کرد: ژیانگ ژوکه کمی بعد با این فروشنده دیدار کرد تا از او بابت رفتار غیرقابل قبولش عذرخواهی کند.

اما سوفی ویلمز، وزیر امور خارجه بلژیک تصمیم گرفت تا تابستان امسال به سه سال خدمت سفیر کشورش در سئول پایان دهد.

سفارت بلژیک در سئول در پستی در فیس‌بوک گفت: اگرچه آقای پیتر لزکوهیر با فداکاری به کشورش خدمت کرد اما اوضاع کنونی اجازه نمی‌دهد که او بیش از این به نقش و مأموریتش در آرامش ادامه دهد.

پیتر لزکوهیر در آوریل سال جاری میلادی به خاطر رفتار غیرقابل قبول همسرش عذرخواهی کرده بود.

به گفته سفارت بلژیک، ژیانگ ژوکه ۶۳ ساله از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بود اما دولت بلژیک این امتیاز را لغو کرد تا پلیس سئول بتواند درباره این مساله تحقیق کند.

این حادثه در تاریخ ۹ آوریل در یک فروشگاه پوشاک در سئول رخ داد.

به گزارش رسانه‌های کره جنوبی، ژیانگ ژوکه حدود یک ساعت در این فروشگاه در حال پرو کردن لباس‌ها بود و بعد از فروشگاه خارج شد.

یکی از کارمندان فروشگاه به دنبال وی رفت تا مطمئن شود که لباس‌هایی که این خانم پوشیده -و از لباس‌های مشابه همین فروشگاه بوده- متعلق به خودش بوده یا وی بدون پرداخت پول از فروشگاه خارج شده است.

همسر سفیر به همراه فروشنده به مغازه بازمی‌گردد و در مقابل دوربین‌های مدار بسته میان وی و یکی از کارمند دیگر این فروشگاه مشاجره‌ای در می‌گیرد که در نهایت همسر سفیر یک سیلی به گوش زن فروشنده می‌زند.

پلیس سئول در تاریخ شش مه از همسر سفیر بلژیک بازجویی و تحقیق کرد. به گفته سفارت بلژیک، همسر سفیر به تازگی به دلیل سکته در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته بود.

ارسال نظر