کد خبر : 9055

وزیر بهداشت فلسطین گفت: واکسن‌های کرونای ارسالی اسرائیل، استاندارد نیستند.

پیام نو | تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که دریافت واکسن‌های کرونا در حال انقضاء از اسرائیل را لغو کرده است. به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، ابراهیم ملحم، سخنگوی دولت تشکیلات خودگردان فلسطین جمعه شب در یک نشست خبری مشترک با می الکیله وزیر بهداشت فلسطین گفت: پس از دریافت محموله ۹۰ هزار دوزی واکسن کرونای ارسالی از سوی اسرائیل، مشخص شد که این واکسن‌ها دارای استانداردهایی که بر سر آن توافق کرده بودیم نیست.

وی افزود: محمد اشتیه نخست وزیر به وزیر بهداشت دستور داد تا توافق با طرف اسرائیلی را لغو و این واکسن‌ها را عودت دهند. سخنگوی کابینه فلسطینی اضافه کرد: نخست وزیر مخالفت خود را با دریافت واکسن‌هایی که در حال انقضاء هستند اعلام کرد. پیش‌تر دفتر نفتالی بنت نخست‌وزیر اسرائیل در کنفرانس خبری مشترک با وزرای جنگ و بهداشت از دادن یک میلیون واکسن فایزر به مقام‌های فلسطینی خبر داد.

اسرائیلی‌ها پیش‌تر ادعا کرده بودند که برای واکسیناسیون فلسطینیان پیشقدم شده‌اند؛ این در حالی است که برخی منابع فلسطینی اعلام کرده بودند اسرائیلی‌ها در «اقدامی نمادین» و تحت فشار جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی اعلام کردند پنج هزار دوز واکسن «مودیرنا» را به فلسطینی‌ها خواهند داد اما نهایتا فقط دو هزار دوز تحویل دادند. از سوی دیگر برخی مقام‌های فلسطینی هر گونه اقدام اسرائیلی را رد کردند و گفتند اسرائیلی‌ها در این باره هیچ اقدامی نکرده‌اند و حتی دو هزار دوز اعطایی از سوی اسرائیلی‌ها نیز صحت ندارد.

 

ارسال نظر