کد خبر : 9112

ارتش اسرائیل در تلاش است همکاری خود را با ارتش اردن در امتداد مرزها گسترش دهد

منابع خبری عبری از تشکیل اتاق مشترک مرزی میان ارتش رژیم صهیونیستی و اردن برای نظارت بر مرزها خبر دادند. روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد که ارتش اسرائیل در تلاش است همکاری خود را با ارتش اردن در امتداد مرزها گسترش دهد و برای اولین بار یک اتاق مشترک در دو طرف در حال تشکیل است و ارتش دو طرف نظارت مشترکی بر مرزها دارند.

 این روزنامه در ادامه گزارش داد: هرچند در اتاق واقع در ضلع غربی مرز و بالعکس هیچ نماینده اردنی وجود ندارد، اما برای اولین بار ارتش اسرائیل تصاویر مشابهی را از دو طرف مرز دریافت می‌کند و این اقدامات نیز امکان برقراری ارتباط مستقیم از طریق فناوری‌های کنترل مشترک و به اشتراک گذاشتن اطلاعات حیاتی را فراهم می‌کند.

طبق گزارش معاریو، اگر ارتش اسرائیل تلاشی برای نفوذ یا قاچاق از طرف اردن را مشاهده کند، می‌تواند اطلاعات را به راحتی به اتاق اردن منتقل کند و مسئولان این اتاق آن نیروهای اردنی را برای خنثی کردن عملیات نفوذ و قاچاق راهنمایی خواهند کرد.

این رسانه عبری در ادامه نوشت که اتاق مشترک تنها یک گام در اجرای یک پروژه بزرگ به نام «حرکت در مرزها» است و قرار است تغییر سازمانی و مفهومی در حفاظت از مرزها ایجاد شود و هزینه اجرای این پروژه ۱۲۰ شکل (واحد پول اسرائیل) تخمین زده می‌شود.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر