کد خبر : 9217

شبکه خبری فرانس۲۴ از تحقیق در مورد ادعاهای مطرح شده علیه یک شاهزاده سعودی به اتهام قاچاق انسان و برده داری نوین در فرانسه خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه پیام نو به نقل از تارنمای این شبکه خبری فرانسوی، دادستان‌های فرانسه دیروز دوشنبه گفتند که در حال تحقیق در مورد ادعاهایی هستند که گفته می شود یک شاهزاده سعودی هفت کارمند را به شیوه برده داری مدرن در آپارتمانی خارج از پاریس نگه داشته است.

دفتر دادستانی در شهر حومه نانتر در شمال غربی فرانسه  در این خصوص اعلام کرد تحقیق در مورد قاچاق انسان در پی شکایت ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی عده ای زن عمدتا اهل فیلیپین آغاز شده است.  

یک منبع آگاه به این پرونده گفت: خدمتکارانی که گفته می‌شود در حال حاضر به شیوه برده داری از آنها استفاده می‌شود در عربستان سعودی استخدام شده بودند و برای شاهزاده و خانواده‌اش در آنجا و در فرانسه کار می‌کردند. وی گفت این افراد در جریان سفری به فرانسه توانسته‌اند فرار کنند.

این منبع افزود: دادستان‌ها شهادت زنان را چند هفته پیش شنیده‌اند، اما شاهزاده هنوز مورد بازجویی قرار نگرفته است زیرا وی در حال حاضر در فرانسه نیست.

یک عضو سازمان غیردولتی ضدبرده داری در گفت و گو با روزنامه لوپاریزین در این خصوص گفت: نخستین بار که ما این زنان را دیدیم بسیار تکان دهنده بود. آنها گرسنه بودند. آنها از گرسنگی شدید گریه می‌کردند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر