کد خبر : 9264

طبق دستورالعمل‌های موقت وزارت بهداشت روسیه در مورد واکسیناسیون کووید۱۹، زنان باردار از گروه‌های پر خطر فقط پس از هفته ۲۲ می‌توانند تلقیح شوند.

پیام نو| الکساندر گورلوف، معاون کار علمی موسسه تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی روسپوتربنادزور و عضو مسئول آکادمی علوم روسیه، گفت: زنان باردار فقط در سه ماهه سوم می‌توانند علیه بیماری همه گیر واکسینه شوند.

وی در مصاحبه‌ای با ایستگاه رادیویی گووریت مسکو گفت: واکسیناسیون فقط در سه ماهه سوم بارداری انجام می‌شود، زمانی که همه اندام‌های نوزاد تشکیل شده است.

نتایج بررسی‌ها نشان می دهد، تمام زنان باردار واکسینه شده در سه ماهه سوم کودکان سالم با آنتی بادی‌هایی که از آن‌ها در برابر کووید ۱۹ محافظت می‌کند به دنیا می‌آورند.

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه در تاریخ ۲۵ ژوئن ( دو هفته پیش) گفت که با در نظر گرفتن نتایج مثبت آزمایشات ایمنی پیش بالینی واکسن و داده‌های جمع آوری شده در مورد ایمنی و کارایی آن در طی آزمایشات پس از ثبت نام، کارشناسان تصمیم گرفته‌اند اجازه استفاده از واکسن اسپونتیک وی در میان زنان باردار را صادر کنند.

وزیر بهداشت توضیح داد که این امر به زنان بارداری که خطر بالایی از بروز علائم شدید بیماری را دارند امکان واکسیناسیون را می‌دهد.

منبع: جماران

ارسال نظر