کد خبر : 9292

وانگ یی گفت طالبان به عنوان یک نیروی مهم نظامی باید مسئولیت خود را در برابر کشور و ملت بشناسد

پیام نو| وزیر خارجه چین با تاکید بر اینکه طالبان به عنوان یک نیروی مهم نظامی افغانستان باید مسئولیت خود در برابر کشور و ملت را بشناسد، گفت این گروه همچنین باید ارتباطاتش با نیروهای تروریستی را قطع کند و با مسئولیت‌پذیری به جریان اصلی سیاسی افغانستان بازگردد. به گزارش شینهوا، وانگ یی روز چهارشنبه با اشاره به تلاش بسیار دولت افغانستان برای حفظ وحدت، ثبات اجتماعی و بهبود زندگی مردم افغانستان افزود: پکن بر این باور است که طرف‌ها و اقوام مختلف افغانستان برای حل مسایل و مدیریت مطلوب کشور خود دارای خرد و توانایی هستند.

وی در بخشی دیگری از سخنانش با اشاره به حمایت کشورش از اصل «حاکمیت افغانستان و هدایت توسط مردم افغانستان» و ایجاد ساختار سیاسی مورد حمایت مردم افغانستان گفت: چین به عنوان کشور همسایه همواره به حق حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام گذاشته و به طور همه‌جانبه بر سیاست دوستانه با مردم آن کشور و اصل عدم دخالت در امور داخلی پایبند بوده است.

وزیر خارجه چین همچنین بر سه نکته مهم از جمله جلوگیری از بروز جنگ داخلی همه‌جانبه، ازسرگیری هرچه سریع‌تر مذاکرات داخلی و جلوگیری از گسترش نفوذ نیروهای تروریستی در افغانستان تاکید کرد.

ارسال نظر