کد خبر : 9325

حمله رئیس‌جمهور آمریکا به شبکه‌های اجتماعی بابت پخش اطلاعات غلط درباره کرونا

اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا و واکسیناسیون در فیسبوک و دیگر شبکه‌ها در حال گسترش بوده اند.

پیام نو| رئیس‌جمهور آمریکا در انتقادی تند از عملکرد شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص فیسبوک آن‌ها را متهم کرد، با اجازه‌دادن به گسترش اطلاعات غلط درباره کووید ۱۹ و واکسن کرونا «دارند مردم را می‌کشند.» به گزارش گاردین، جو بایدن در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید ادامه داد: «ببینید، تنها پاندمی که الان داریم در میان واکسن‌نزده‌هاست. آن‌ها [شبکه‌های اجتماعی] دارند مردم را می‌کشند.»

اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا و واکسیناسیون در فضای شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک، توییتر و یوتیوب در حال گسترش بوده اند. در حال حاضر چند هفته‌ای است که فرایند واکسیناسیون در آمریکا به مشکل خورده است، به این دلیل که علی‌رغم در دسترس‌بودن واکسن‌های مختلف، بسیاری از کسانی که هنوز واکسن نزده اند از جمله کسانی هستند که به دلایل مختلف به واکسن‌ها بدبین هستند و در برابر استفاده از آن‌ها مقاومت یا تردید دارند. بخش مهمی از این بدبینی‌ها نیز مربوط به اطلاعات نادرستی و جعلی است که در این شبکه‌ها درباره خطرات فرضی واکسیناسیون منتشر می‌شوند.

فیسبوک که مدت‌هاست در مرکز این انتقادات درباره ترویج اطلاعات غلط در موضوعات مختلف بوده است، ادعای رئیس‌جمهور را رد کرده و در بیانیه‌ای اعلام کرده است، اتهاماتی که حقایق پشتشان نیستند، حواس این مجموعه را از کار خود پرت نخواهد کرد. فیسبوک مدعی شده است، بیش از ۲ میلیارد نفر از طریق این شبکه، اطلاعات درست را درباره کووید ۱۹ و واکسن‌ها دریافت کرده اند.

ارسال نظر