کد خبر : 9463

آخرین تحولات افغانستان

مقامات محلی در استان‌های هرات و هلمند افغانستان اعلام کردند که حملات شب گذشته گروه طالبان به شهرهای لشکرگاه و هرات با شکست سختی مواجه شده است

پیام نو| مقامات محلی در استان‌های هرات و هلمند افغانستان اعلام کردند که حملات شب گذشته گروه طالبان به شهرهای لشکرگاه و هرات با شکست سختی مواجه شده است. دفتر مطبوعاتی استانداری هلمند افغانستان اعلام کرد حمله شب گذشته طالبان به زندان مرکزی لشکرگاه با ناکامی مواجه شد و براثر مقاومت نیروهای افغان ۳۸ تن از طالبان کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. در این اطلاعیه آمده است که یکی از فرماندهان طالبان نیز در بین کشته‌شدگان است.

وزارت دفاع افغانستان نیز در اطلاعیه‌ای جداگانه اعلام کرد که در حملات هوایی و زمینی ارتش در لشکرگاه ۴۶ تن از افراد طالبان کشته و شماری دیگر هم زخمی شده اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی استانداری هرات افغانستان نیز امروز دوشنبه گفت که حمله طالبان به کمربندهای امنیتی شهر هرات شکست خورده و تلفات سنگینی بر افراد این گروه وارد شده است. وی افزود که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ تن از افراد طالبان در حمله بر شهر هرات کشته و شماری زیادی دیگر هم زخمی شده اند.

برخی دیگر از مقامات محلی هرات نیز گفته است که چند فرمانده سرشناس طالبان از جمله ملا شهاب در بین کشته‌شدگان است. وی افزود ملاظاهر سلطان زوی، ملاقدوس غوریانی و مولوی عبدالمجید در منطقه غیبتان هرات کشته شده اند.

درگیری در استان‌های قندهار، تالقان، غزنی نیز ادامه دارد و تاکنون طالبان موفق به پیش‌روی در این مناطق نشده است و جنگ در استان غور در مرکز افغانستان فروکش کرده است.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر