کد خبر : 9633

باشگاه بارسلونا به صورت رسمی اعلام کرد کدام بازیکن پیراهن شماره 10 را بر تن می‌کند.

به گزارش پیام نو، باشگاه بارسلونا به صورت رسمی تایید کرد آنسو فاتی ستاره خط حمله این تیم شماره 10 را در فصل جاری بر تن خواهد کرد.

پس از جدایی لیونل مسی از بارسلونا، شماره 10 این باشگاه صاحب نداشت و به نظر نمی‌رسید بازیکنی در فصل جاری این شماره را بپوشد، اما قوانین لالیگا سبب شد تا مدیران این باشگاه شماره 10 را به آنسو فاتی بدهند.

بر خلاف تورنمنت های دیگر نظیر NBA، لالیگا به باشگاه ها اجازه بازنشسته کردن شماره هایشان را نمی دهد، چرا که بر اساس قوانین همه بازیکنان باید شماره های یک تا 25 را بپوشند و به همین خاطر این شماره به فاتی رسید.

این باشگاه دقایقی قبل به صورت رسمی از فاتی با پیراهن شماره 10 رونمایی کرد و پدیده جوان کاتالان‌ها این شماره پُرمسئولیت را برتن کرد.

همچنان شماره هفت آنتوان گریزمن به عثمان دمبله مهاجم فرانسوی رسید و یوسف دمیر ستاره جوان این تیم شماره 11 را برتن خواهد کرد. گریزمن به تیم سابق خود یعنی اتلتیکومادرید بازگشت.

لوک دی‌یونگ مهاجم جدید بارسا نیز شماره 17 را برتن خواهد کرد و سایر بازیکنان با شماره‌های قبلی شان به میدان خواهند رفت.

در تاریخ بارسلونا اسطوره هایی نظیر روماریو، رونالدینیو، ریوالدو و مارادونا شماره 10 را به تن کرده اند و مسی آخرین وارث این شماره بوده است. مسی بین سال‌های 2008 تا 2021 این شماره را پوشید، قبل از آن رونالدینیو بین سالهای 2003 و 2008 آن را به تن کرد.

منبع: اسپوتنیک​

ارسال نظر