کد خبر : 9878

عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا:

«جیم ریش» سناتور جمهوری‌خواه ایالت آیداهو و عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، خواستار اقدام قاطع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران، پیش از نشست شورای حکام در ماه نوامبر شد.

به گزارش پیام نو، وی پس از دیدار با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واشنگتن، مدعی شد که ایران همچنان برنامه هسته‌ای خود را توسعه می‌دهد، تعهدات بین‌المللی خود را نقض کرده و مانع از انجام وظایف نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌شود.جیم ریش با متهم کردن ایران به عدم همکاری با آژانس، این رویکرد را «غیرقابل قبول» خوانده و از گروسی خواست تا زمانی که ایران تمام اطلاعات مورد نیاز را ارائه نکند، همچنان به فشار بر این کشور ادامه داد.

وی با انتقاد از رویکرد دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر تلاش برای دستیابی به توافق با ایران، گفت که بایدن باید بالاخره تشخیص دهد که ایران به هیچ توافقی که منافع آمریکا و متحدان ما را حفظ کند، علاقه‌ای ندارد.

ریش در ادامه ادعاهای خود افزود که آینده پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی و مشروعیت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به رهبری قوی آمریکا برای پاسخگو کردن ایران در قبال فعالیت‌های هسته‌ایش و تحت فشار قرار دادن ایران برای انجام تعهدات خود در قبال جامعه بین المللی بستگی دارد.

منبع: ایلنا

ارسال نظر