کد خبر : 493

پاسخ علیرضا بهشتی به ادعایی درباره سوابق مبارزاتی میرحسین موسوی

از آخر و عاقبت «تاریخ‌بافی»‌های استالینی عبرت بگیرند و سوابق مبارزاتی و دنیا و آخرت خویش را قربانی تسویه‌حساب‌های سیاسی معطوف به قدرت نسازند.

بدنبا سخنان اسدالله بادامچیان عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در تلویزیون و ادعای نداشتن سوابق سیاسی قبل از انقلاب میرحسین موسوی ، فرزند شهید بهشتی در متنی به این سخنان پاسخ داد.

photo_2019-12-24_19-19-07 (1)

به گزارش «پیام نو» در این متن آمده است: دیشب در برنامه تلویزیونی سیمای سابقاً ملی کشور، از یکی از اعضای قدیمی حزب مؤتلفه اسلامی به عنوان کارشناس دعوت شده بود تا سهم خویش را در تحریف تاریخ نهضت، انقلاب و جمهوری اسلامی ایفا کند.

ایشان البته در این زمینه پرسابقه هستند و خود من در این زمینه تجربه‌هایی از نزدیک داشته‌ام که زمانی بازخواهم گفت. از جمله سخنانی درباره حقوق ماهیانه دریافتی مرحوم مهندس بازرگان در دوره نخست‌وزیری دولت موقت فرموده‌اند که خوشبختانه از سوی صاحبنظران، هرگونه دریافت حقوق توسط آن مرحوم تکذیب شد. همچنین فرموده‌اند که مهندس میرحسین موسوی نه سابقه مبارزه انقلابی داشته و نه طعم زندان چشیده است. مبارزان آن زمان از ماجرای دستگیری مهندس موسوی و دوستانش توسط ساواک اطلاع دارند و لازم نیست در اینجا از زبان من گفته شود.

آنچه شخصاً به‌یاد دارم دستگیری همه همکاران ایشان، از جمله مهندس نقره‌کار (باجناق مهندس‌موسوی) است در زمانی که پدر در حال ساختن خانه مسکونی قلهک (که امروزه تبدیل به «موزه‌سرای یادگار بهشتیان» شده) بر اساس نقشه طراحی شده توسط شرکت‌شان بود؛ خانه‌ای که پس از پیروزی انقلاب توسط تحریف‌کنندگان تاریخ از جنس دیگر، در همان زمان به عنوان «کاخ اسدالله علم» شایع شد.

سخن در این باره بسیار است و من تنها به انتشار تصویر پلاک نام میرحسین موسوی عزیز که در «موزه عبرت» (محل سابق «کمیته مشترک ضدخرابکاری») تعبیه شده اکتفا می‌کنم. امیدوارم انتشار این تصویر به حذف این پلاک نینجامد. و نیز امیدوارم کارشناسانی از قبیل این کارشناس تاریخ از آخر و عاقبت «تاریخ‌بافی»‌های استالینی عبرت بگیرند و سوابق مبارزاتی و دنیا و آخرت خویش را قربانی تسویه‌حساب‌های سیاسی معطوف به قدرت نسازند. 

سیدعلیرضا حسینی‌بهشتی

 

ارسال نظر