کد خبر : 201

فیلم امیر یوسفی حاشیه های زیادی داشت.

«آشغال های دوست داشتنی»، سومین ساخته «محسن امیریوسفی» است. یوسفی این فیلم را در سال ۹۱ و با بازی «شیرین یزدان بخش»، «هدیه تهرانی»، «اکبر عبدی»، «شهاب حسینی»، «صابر ابر»، «حبیب رضایی» و «نگار جواهریان» ساخت اما به مدت شش سال در گرو توقیف مانده و امکان اکران پیدا نکرد.

به گزارش «پیام نو»،فیلم حاشیه های زیادی در دوران توقیف داشت که از جمله ی آنها می توان به استعفای شهاب حسینی از سمت مشاور جشنواره فجر سال ۱۳۹۴ در راستای توقیف این فیلم اشاره کرد. این حاشیه ها باعث شد زمانی که فیلم رفع توقیف شود با استقبال بی سابقه ی مخاطبان رو به رو شود. فیلمی که شاید اگر در زمان ساختش به مرحله ی اکران رسیده بود به این استقبال دست نمی یافت.

این فیلم درباره تقابل میان نسل ها و تفکرات گوناگون در بستر یک خانواده است و اغلب رویدادهای فیلم نیز بصورت نمادین روایت می شوند. مامان منیر که در اینجا ایران است، میزبان تمام تفکرات چپ و راست است و سعی دارد همه آنها را به آرامش دعوت کند تا بتوانند در کنار هم روزگارشان را سپری نمایند اما اعضای خانواده او هرگز از این قانون تبعیت نمی کنند.

در این روزها که به سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نزدیک می شویم خبرهایی از فیلم سینمایی هایی که قرار است در این جشنواره اکران شوند به گوش می خورد؛امروز نویسنده و کارگردان و تهیه کننده«آشغال های دوست داشتنی» گفته با  نسخه جدید این فیلم با عنوان «آشغالهای دوست داشتنی اصل» متقاضی حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر هستم.

محسن امیر یوسفی در ادامه اضافه کرده فیلم "آشغالهای دوست داشتنی اصل" ۵۵ دقیقه با نسخه اکران شده تفاوت دارد، این تفاوت شامل پانزده دقیقه سکانس‌های اضافه شده و حدود چهل دقیقه پلان‌های جایگزین شده با نسخه اکران شده است که جداگانه فیلمبرداری شد. البته فیلمنامه "آشغالهای دوست داشتنی اصل" دقیقا منطبق بر پروانه ساخت فیلم اولیه است و از نظر متن قانونی مشکلی برای ساخت و تولید نداشته است.»

این کارگردان امیریوسفی علت نساختن فیلم جدید در شش سال گذشته را این چنین تصریح کرده شاید همه فکر کنند علت کار نکردن‌ من در شش سال گذشته قهر یا پیگیری اکران «آشغالهای دوست داشتنی» بود ولی واقعیت این است که در آن شش سال سخت، پنج فیلمنامه نوشتم که مشتاق ساخت آنها بودم ولی هر کدام به شیوه‌ای توسط آقایان کنار گذاشته شدند. البته الان پیگیر ساخت فیلمنامه ششم هستم تا شاید بتوانم در دوره هشت ساله آقای روحانی حداقل یک فیلم سینمائی بسازم، البته شاید! ولی دیده شدن "آشغالهای دوست داشتنی اصل" در جشنواره برای من مثل اکران یک فیلم جدید است و مطمئن هستم دیدن این نسخه متفاوت برای مردم و اهالی مطبوعات بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.

 

 

ارسال نظر