| 05:27   
کد خبر : 12240

بازیگر مشهور کانادایی ۷۰ درصد درآمد خود از فیلم «ماتریکس» را به درمان سرطان اختصاص داد

به گزارش پیام نو، کیانو ریوز در اقدامی خیرخواهانه ۳۱.۵ میلیون دلار از درآمد خود در قسمت اول چهارگانه «ماتریکس» را به تحقیقات پزشکی در زمینه درمان بیماران سرطانی اهدا کرد.

بر اساس گزارش نشریه Lad Bible، کیانو ریوز بازیگر چهارگانه ماتریکس و مجموعه‌ فیلم‌های جان ویک، برای بازی در قسمت اول سری ماتریکس مبلغ ۱۰ میلیون دلار را به‌عنوان پیش پرداخت دریافت کرد. وی همچنین بعد از استقبال گسترده از این فیلم در گیشه، ۳۵ میلیون دلار دیگر نیز از این فیلم اکشن به‌دست آورد. حالا مشخص شده ریوز در آن زمان تصمیم گرفته ۷۰ درصد کل درآمد خود از این فیلم، شامل مبلغی بالغ بر ۳۱.۵ میلیون دلار (معادل ۸۶۲ میلیارد تومان) را به تحقیقات پزشکی در خصوص درمان سرطان خون اختصاص دهد.

این اقدام تحسین برانگیز کیانو ریوز یک انگیزه مهم دارد و آن هم ابتلای خواهر کوچکتر او به این بیماری صعب‌العلاج است. کیم ریوز در زمان اهدای این مبلغ، حدود هشت سال با بیماری سرطان خون دست‌وپنجه نرم می‌کرد. او که در سال ۱۹۹۱ به این بیماری مبتلا شده بود، بعد از یک دهه تلاش برای درمان سرانجام در سال ۲۰۰۱ بهبود یافت. ظاهراً کیانو ریوز حتی بعد از درمان خواهرش سال‌ها به اهدای این مبالغ برای درمان بیماران سرطانی ادامه داده و حتی صندوق خیریه مبارزه با سرطان خود را ایجاد کرده است.

در این گزارش گفته شده کیانو ریوز سال‌ها به‌صورت مخفیانه و بدون جلب توجه رسانه‌ها به این اقدام خیرخواهانه ادامه داده است. وی در سال ۲۰۰۹ در مصاحبه با نشریه Ladies Home گفته بود: «من یک بنیاد خیریه خصوصی دارم که حدود ۵، ۶ سال است فعالیت می‌کند. این صندوق به بیمارستان کودکان و تحقیقات سرطانی کمک می‌کند. دوست ندارم این کار با اسم من انجام شود، من به آن‌ها این اختیار را دادم هر کاری را نیاز است انجام دهند.»

کیانو ریوز سابقه درخشانی در این قبیل اقدامات بشردوستانه دارد؛ او در سال ۲۰۲۰ یک حراجی با موضوع یک قرار ۱۵ دقیقه‌ای با خودش در Zoom ترتیب داده بود که مبالغ اهدا شده در آن را به کمپ رینبوگلد، مرکز درمانی کودکان سرطانی آیداهو اهدا کرد. برنده این حراجی ۱۹ هزار دلار را برای یک قرار کوتاه با ستاره هالیوودی پرداخت کرده بود.

«رستاخیزهای ماتریکس» جدیدترین فیلم کیانو ریوز است که او را با دریافت ۱۲ تا ۱۴ میلیون دلار به یکی از پردرآمدترین بازیگران سال ۲۰۲۱ تبدیل کرد.

ارسال نظر