| 17:28   
کد خبر : 12253

​وزیر ورزش و جوانان گفت: رئیس جمهور برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دستور اکید داد.

به گزارش پیام نو، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مسابقات انتخابی تیم ملی اسکی ایران برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۲ گفت: مهمان فدراسیون اسکی هستم و این فدراسیون در حال برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی جهت اعزام به المپیک است. امیدوارم المپیک پیش رو با کیفیت خوبی درحال برنامه ریزی و اجرا خواهد بود. تیم ایران هم همچون دوره‌های گذشته مراحل آماده‌سازی خود را پشت سر گذاشته است. از فدراسیون و مشاور ورزش های زمستانی وزارت تشکر می‌کنم. فردا ظاهرا روز پایانی این رقابتهاست اما از آنجایی که فردا باید در هیات دولت حاضر شوم، امروز قسمت شد که در خدمت همکارانم باشم.

او افزود: از کیفیت برگزاری رقابت‌ها صحبت شد و ما هم شاهد بودیم. از دست اندارکاران و برگزارکنندگان این رویداد تشکر می‌کنم و امیدوار م آغاز فصل مناسبی باشد. خبرهای خوبی برای پیست شمشک پیش رو داریم. ان‌شاءالله فدراسیون در شمشک مستقر می‌شود و به صورت آزمایشی قرار است این پیست در اختیار فدراسیون قرار بگیرد. در حال برنامه‌ریزی هستیم که علاوه بر اسکی اگر بتوانیم برای ورزش‌های زمستانی در کشور برنامه‌ریزی کنیم. سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی زیرساخت ورزش‌های زمستانی را دارد. در حال بررسی و مطالعه هستیم تا با هزینه اندک موقتا در فصل زمستان میزبان ورزشکاران و علاقه‌مندان باشیم. در بخش خصوصی هم چند قسمت دیگر در حالت استاندارد  و غیراستاندارد در کشور داریم که در حال برنامه ریزی با بخش خصوصی هستیم تا شاهد فعالیت ورزش‌های زمستانی در سایر بخش‌های کشور هم باشیم. امیدوارم آغاز فصل مناسبی باشد و بلا دور باشد و همه ورزشکاران صحیح و سالم به مسابقات بروند و با روحیه ای مضاعف به آغوش خانواده برگردند.

وزیر ورزش در مورد کمک وزارت ورزش و جوانان برای کسب یک سهمیه دیگر برای المپیک زمستانی پکن  که فدراسیون در حال رایزنی برای کسب آن است، گفت: ما تنها نقش حمایتی از فدراسیون را داریم. ما وظیفه داریم حامی باشیم و زیرساخت‌ها را تهیه کنیم و هماهنگ کننده خوبی باشیم و به همکارانمان روحیه بدیم و از آنچه حکومت و فضای دولتی در اختیار ما قرار داده در اختیار فدراسیون هایمان قرار بدهیم و کمک کنیم.

او افزود: این موهبت الهی و ظرفیت طبیعی در کشور وجود دارد و از هموطنان دعوت می کنم که این فرصت را از دست ندهند و با رعایت پروتکل ها بیایند و از این ورزش مفرح و زیبا استقبال کننند.

او در مورد  پیست شمشک گفت: با هماهنگی شرکت توسعه و اهالی خوب شمشک و فدراسیون اسکی در نظر داریم که به زودی در روزهای آینده قرارداد فدراسیون اسکی با شرکت توسعه منقعد شود. خواهش کرده‌ام با شرایط بسیار خوبی در اختیار فدراسیون قرار بگیرد تا پیست شمشک بعد از سال‌ها تعطیلی امسال باز شود و کمکی به رونق آن منطقه کنیم. مشکلات حقوقی در آن منطقه وجود دارد و مواردی مد نظر است که من خواسته‌ام از یک بزرگتر تا در آنجا پادرمیانی کند. من هم در کنار فدراسیون اسکی حضور دارم. امیدوارم همه با هم دست به دست هم بدهیم و پیست شمشک را بازگشایی کنیم و دیگر اجازه ندهیم تعطیل شود.

حضورم در انتخابات کمیته ملی المپیک شایعه است

سجادی در مورد شرکتش در انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: این ها شایعه است اما علاقه‌مندیم که انتخابات به بهترین شکل برگزار شود. ما چند برنامه خوب برای ورزش داریم. ما به زودی کمیته اقتصادی برای ورزش تشکیل می‌دهیم و در حال بررسی و انتخاب نفرات بودیم تا به نحو احسن از فرصت های ورزشی منابع خوب درآمدی کسب کنیم تا قدری کمک حال منابع دولتی ما باشد. کار خوب دیگری که شروع کرده‌ایم واگذاری پرسپولیس و استقلال است که خوشبختانه مراحل خوبی طی کرده است و دولت خیلی خوب کمک کرده است.

او افزود:  اجازه بدهید به عنوان ورزشکاری قدیمی تر و اکنون به عنوان خادم ورزش از رئیس جمهور محترم تشکر کنم که از هفته اول شروع کار که خواهش کردم اقدامات را انجام بدهیم و مسیر را برای واگذاری این دو باشگاه ادامه بدهیم، استقبال کردند و دستور اکید دادند که موافق هستند و گفتند راه را ادامه بدهید. در معاونت حقوقی کار ایشان ادامه پیدا کرد و از آقای دهقان تشکر می‌کنم. دو، سه هفته مراحل حقوقی کار انجام شد و مجددا گزارشی خدمت رئیس جمهور تقدیم شد و جناب رئیسی به وزیر اقتصادی دستور داد. در حال حاضر عزیران در سازمان خصوصی سازی در حال برنامه‌ریزی هستند تا طبق قولی که من مکتوب امضا و خدمت دبیر کل ای اف سی ارسال کرده ام، این اتفاق بیفتد.

سجادی ادامه داد: در ادامه مکاتبات دیگری انجام شد و اعلام آمادگی کردیم همکارانم در این دو باشگاه و سایر باشگاه‌ها اگر علاقه‌مند به ادامه راه خصوصی سازی و حرفه‌ای شدن باشند، در کنار این عزیزان هستم. من به همراه مدیران عامل استقلال و پرسپولیس آماده حضور و مذاکره و دفاع از مستنداتمان هستیم. خوشبختانه این رابطه خوب و مثبت بین ما و کنفدراسیون فوتبال آسیا شروع شده است و مکتوب هم قول داده‌ایم که در فوریه (بهمن ماه) مقدمات واگذاری دو باشگاه برای خصوصی‌سازی را آغاز خواهیم کرد. این نویدبخش اطلاعات خوب، آینده خوب و خبرهای خوب برای حضور این دو باشگاه در بازار سرمایه و بورس است. من مطمئنم و کارشناسان به من گفته اند یکی از موفق ترین اتفاقات بازار بورس و سهام های بازار بورس، سهام این دو باشگاه خواهد بود که پیشاپیش این نوید را خدمت علاقه‌مندان و جامعه می‌دهم که برای استقبال از حضور این دو باشگاه در بازار سرمایه آماده باشیم. من هم مطمئن هستم اتفاقات خوبی در پیش است.

او در ادامه به ارتباط بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان اشاره و بیان کرد: برنامه ریزی خوبی کرده‌ایم تا پروژه‌های ورزشی نیمه تمام  را با استفاده از یکسری منابع تمام کنیم. پیش بینی کرده ایم منابعی را  کمتر از یک سال آینده داشته باشیم. در هر صورت کارهای کلان و بزرگی پیش روی ورزش است. وظیفه می‌دانم به اتفاق همکارانم و فدراسیون ها کارهای بزرگی را دنبال کنیم اما برخی اوقات در کوران این کارهای بزرگ شایعه می‌کنند که سجادی به کمیته ملی المپیک می‌آید. ما نگاهمان  به کارهای بزرگ دیگری است و امیدواریم انتخاب کمیته ملی المپیک سر موعد و طبق چیزی که هیات اجرایی کمیته ملی المپیک و ریاست محترم،  برادر عزیزم آقای صالحی امیری برنامه‌ریزی کرده‌اند، به بهترین شکل برگزار شود و بهترین فرد انتخاب شود. هر موقع بین کمیته و وزارت ورزش تعامل و ارتباط خوبی وجود داشته، ورزش کشور بهره آن را برده است. در حال حاضر هم بسیار ارتباط خوب و تعامل مثبت و سازنده‌ای بین وزارت و کمیته وجود دارد و امیدوارم سال‌های پیش رو، سالهای خوبی برای ورزش کشور باشد. امیدوارم من و همکارانم قدردان توفیقی باشیم که برای خدمت داریم و تا زمانی که توفیق خدمت داریم آنقدر خوب عمل کنیم که جامعه ورزش راضی باشد.

سجادی در مورد ادغام بودجه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در لایحه بودجه گفت: در سال‌های قبل هم اینطور بود و همه بودجه ورزش کشور و کمیته و پارالمپیک به وزارت ورزش می‌آمد و اتفاقات بعدی با هماهنگی وزارت ورزش می‌افتاد. ما چهار ماه است که آمده‌ایم اما برنامه‌ریزی برای بودجه از ماه‌های قبل هم بوده است و در خواست ما نبوده که این اتفاق بیفتد. برای ما هیچ فرقی نمی کند. الان هم اگر بودجه از طریق ما باشد، بودجه می‌آید و با تمام احترام و به راحتی از طریق وزارت ورزش در اختیار کمیته ملی المپیک و پارالمپیک قرار می‌گیرد. هیچ اتفاق عجیب و غریب و خاصی نیست چون هماهنگی و تعامل وجود دارد. این برنامه ریزی بوده که در تغییر ردیف‌های بودجه برای سال 1401 برای کل کشور در نظر گرفته‌اند. الان ردیف‌ها زیر 100 ردیف در نظر گرفته و تجمیع شده است. این برنامه‌ریزی و نوع نگاه سازمان برنامه و بودجه برای بودجه بوده است و من و همکارانم در وزارت ورزش نقشی در این تغییر نداشته‌ایم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر