| 01:13   
کد خبر : 12538

فرانسه یا ایتالیا:

یک پنجره نقل و انتقالات دیگر شروع شده و برای هواداران ایرانی فوتبال این سوال مطرح است که آیا واقعا امسال سردار آزمون به یک تیم بزرگ نقل مکان خواهد کرد یا خیر؟

به گزارش پیام نو، بامداد امروز، جانلوکا دیمارزیو با خبری هواداران ایرانی سردار آزمون را به وجد آورد: "یوونتوس برای پر کردن جای خالی کیه زا الزاماً به دنبال یک وینگر نیست و مکس آلگری از خرید مهاجمی منعطف استقبال می کند. اولین گزینه مدنظر یوونتوس، سردار آزمون است."

خبرنگار مطرح ایتالیایی در ادامه اضافه کرد: "آلگری واقعاً سبک بازی این مهاجم ایرانی را دوست دارد و با توجه به اینکه قرارداد آزمون با زنیت رو به پایان است، انتقال او هزینه پایینی خواهد داشت. چند تیم آلمانی و فرانسوی نیز به جذب مهاجم زنیت علاقه دارند اما باشگاه روس برای موافقت با فروش آزمون ابتدا به دنبال یافتن جانشینی مناسب است."

این خبر درحالی اعلام شد که در جریان دیدار تیم‌های رم و یوونتوس که به برتری 3-4 یووه انجامید، فدریکو کیه زا که یک پاس گل هم داد، حین فرار از یارگیری میتلند نایلز دچار پیچ خوردگی زانوی پای چپ شد و به خاطر شدت درد، زمین را ترک کرد.

این مهاجم برای تکمیل معاینات و آزمایش‌ها، لنگان لنگان و با عصا در مرکز جی مدیکال حاضر شد و وب سایت یوونتوس اعلام کرد از ناحیه رباط صلیبی قدامی (ACL) آسیب شدیدی دیده است. طی روزهای آینده با کاهش درد و تورم، کیه زا تحت عمل جراحی زانو قرار خواهد گرفت و با توجه به اینکه فصل برای اوبه پایان رسیده در حال حاضر جذب یک جانشین مطمئن در اولویت باشگاه است.

زنیت با جدایی سردار موافقت می‌کند؟

لیون و نیوکاسل، مدت‌هاست که وضعیت سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت که قراردادش در پایان تابستان 2022 تمام می‌شود را دنبال می‌کنند. میرکو دی ناتاله، خبرنگار نزدیک به باشگاه یوونتوس خبر داده زنیت با علم به پایان قرارداد سردار آزمون در پایان فصل، برای فروش او در ژانویه مبلغ 20 میلیون یورو را طلب کرده است؛ این یعنی آن‌ها علنا آزمون را در ژانویه غیرقابل فروش می‌دانند و حاضرند او در تابستان به صورت رایگان از دست دهند.

تنها تیمی که پیشنهادی رسمی برای جذب سردار آزمون ارسال کرده، لیون بوده که رقم پیشنهاد آن‌ها فقط 3 میلیون یورو بوده است. نیوکاسل که در جذب مهاجمانی چون دیووک اوریگی به مشکل خورده، ممکن است برای جذب آزمون جدی تر شود و با پیشنهادی حدود 10 الی 12 میلیون یورو، وارد عمل شوند. با این حال راضی کردن زنیت خیلی سخت است و موضع آن‌ها قاطع است: 20 میلیون یورو برای واگذاری سردار آزمون در ژانویه.

لیون چه اقدامی خواهد داشت؟

پیتر بوش در پایان بازی برابر پاری‌سن‌ژرمن تایید کرد که آزمون مهاجم مورد علاقه اوست اما شرایط خرید او را مطرح نکرد: "امیدوارم امکان جذب سردار آزمون فراهم شود، ولی من چیزی در این مورد نمی‌دانم و این موضوع در حیطه اختیارات من نیست."

سردار آزمون از سال 2019 برای زنیت بازی می کند و در طول نزدیک به 3 سال عملکرد درخشانی به همراه این تیم روس داشته و 3 بار قهرمان لیگ شده است. همچنین سردار یک بار جایزه آقای گل لیگ روسیه را از آن خود کرد.

نشریه معتبر اکیپ فرانسه اخیرا خبر داد که آزمون به طور منظم با مدیران باشگاه المپیک لیون در ارتباط کامل است و مذاکره با او ادامه دارد. از سوی دیگر بحث پیشنهاد باشگاه نیوکاسل انگلیس هم به آزمون به میان آمده است که بعید به نظر می‌رسد مهاجم تیم ملی ایران این تیم انتهای جدولی انگلیس را انتخاب کند.

البته این درحالی است که سایت «eurostavka» روسیه خبر داد باشگاه لیون نتوانست با زنیت برای جذب سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم به توافق نهایی برسد. لیون در ابتدا با پیشنهاد 3 میلیون یورویی وارد عمل شد ولی بلافاصله این پیشنهاد از سوی باشگاه روسی رد شد. لیون با افزایش این پیشنهاد به 4 میلیون یورو هم نتوانست رضایت سران باشگاه زنیت را جلب کند.

اکنون سوال اینجاست که بالاخره در میان گمانه‌زنی‌های بسیار هواپیمای سردار در کدام کشور فرود می‌آید؛ آیا او خرید باشگاه متمول نیوکاسل با مالکیت سعودی‌ها خواهد بود یا قهرمان سری آ را انتخاب خواهد کرد که البته این امکان هم وجود دارد به فرانسه نقل مکان کند اما همه چیز به رضایت باشگاه زنیت برای آزادسازی او بستگی دارد.

index.jpg222

 

ارسال نظر