| 16:36   
کد خبر : 12585

آخرین آزمون کی روش:

کارلوس کی روش پس از ناکامی در مسابقات عرب کاپ، اکنون رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا را با شکست پشت سر گذاشته است و اعتراضات او حواشی زیادی را هم به دنبال داشته است.

به گزارش پیام نو، تیم ملی فوتبال نیجریه در اولین دیدار خود در جام ملت های آفریقا توانست با یک گل مصر را شکست دهد. کلیچی ایهیناچو توانست برای نیجریه گلزنی کند. به این ترتیب بعد از 18 سال مصر در یک دیدار از مرحله گروهی جام ملت‌های آفریقا شکست خورد تا پرافتخارترین تیم این دوره از رقابت ها بازی‌ها را با یک شکست شروع کند.

تیم ملی فوتبال مصر در دو بازی بعدی خود در مرحله گروهی جام ملت های آفریقا به مصاف گینه بیسائو و سودان خواهد رفت. کارلوس کی‌روش بعد از پایان حضور در تیم ملی ایران هدایت کلمبیا را بر عهده گرفت ولی بعد از چند ماه به دلیل نتایج ضعیف از سمت خود برکنار شد و در ادامه سرمربی تیم ملی مصر شد ولی در 3 دیدار اخیر خود شکست خورده است و به همین دلیل فشار زیادی روی او وجود دارد.

حمله به هواداران!

بعد از بازی یک هوادار مصری حاضر در ورزشگاه از کی‌روش عصبانی شد و از او خواست که تیم را ترک کند. کی‌روش پاسخ این هوادار را داد و از او خواست که داخل زمین شود و او هدایت تیم را به دست بگیرد.

هوادار مصری که با کی روش درگیر شد، در گفتگو با رسانه kora plus درخصوص این درگیری گفت: عملکرد تیم و بخصوص خط هافبک خیلی ضعیف بود. بعد از بازی به کی روش گفتم که بازی دادن به الننی و حمدی فتحی حرام است! کی روش نیز در ادامه حرکتی را به من نشان داد و به من توهین کرد و قصد داشت وارد مجادله شود. او به من گفت که تو چیزی نمی فهمی. کسانی که اطرافم بودند، من را جدا کردند. باید جواب او را می دادم ولی این کار را نکردم چونکه سن او بالاست و احترامش را نگه داشتم.

مادربزرگم هم پنالتی را تشخیص می‌داد!!

صحنه‌ای در این بازی وجود داشت که موسس سیمون اقدام به سرنگون کردن زیرو در محوطه جریمه نیجریه کرد اما داور بازی تصمیم گرفت که خطای وینگر زمالک را اعلام کند. علیرغم اعتراض و فشاری که از سوی بازیکنان مصر وارد شد، داور بازی خطا را به سود نیجریه اعلام کرد و کمک داور ویدیویی نیز از او نخواست که این صحنه را در کنار زمین بازبینی کند. کارلوس کی‌روش از این موضوع به شدت عصبانی است و تاکید دارد که این صحنه به حدی واضح بوده که حتی مادربزرگش نیز می‌توانست آن را پنالتی اعلام کند!

این مربی پرتغالی پس از بازی به آفریقافوت یونایتد گفت:« در نیمه دوم پنالتی بسیار واضحی به سود ما رخ داد که داور اعلام نکرد و کمک داور ویدیویی هم دخالت نکرد. شاید در آن زمان سیستم کمک داور ویدیویی کار نمی‌کرد. مشخصا این صحنه پنالتی بود. امروز روز ما نبود و البته روز خوبی هم برای داوری نبود. حتی مادربزرگ هم من هم می‌توانست بفهمد که پنالتی است. این فاجعه است چون داوران در اتاق کمک داور ویدیویی هم حضور داشتند. این غیرقابل قبول است. خودتان بار دیگر این صحنه را نگاه کنید. باورکردنی نیست که با وجود تمام داورها، هیچکس متوجه این پنالتی نشد.»

عذرخواهی!!!

کارشناسان مصری پس از این دیدار در رسانه‌های مختلف به تشریح دلایل شکست این تیم از نیجریه پرداختند و بیشتر آن‌ها کی‌روش را مقصر اصلی این شکست در شروع جام دانستند. البته این انتقادات پس از چهارم شدن مصر در جام عرب نیز به وجود آمد اما حالا به نظر می‌رسد با شکست مصر از نیجریه، آتش زیر خاکستر مصری‌ها دوباره شعله گرفته باشد.  

کی‌روش در ابتدای جام نیز اعلام کرده بود که هدف مصر قهرمانی در این مسابقات نیست و این موضوع نیز با انتقادات زیادی همراه شد و انتقادات گسترده مردم باعث شد تا این مربی پرحاشیه از موضع خود پایین بیاید و حالا نیز به گفته رسانه الاهرام مصر، او دوباره مجبور به عذرخواهی از مردم شده است. این رسانه مصری در گزارش خود نوشت: "سرمربی تیم ملی از هواداران عذرخواهی کرده و همچنین عزم بازیکنان برای جبران این نتیجه را تایید کرده است."

چطور بحران را می‌گذراند؟

تیم ملی مصر در دومین دیدار از جام ملت‌های آفریقا باید در تاریخ 25 دی ماه برابر گینه بیسائو قرار بگیرد و سپس 4 روز بعد برابر سودان به میدان خواهد رفت. دو دیداری که پیش روی تیم کی روش قرار دارد سخت و دشوار به نظر نمی رسد. گینه بیسائو در اولین بازی این مسابقه به دیدار سودان رفت و دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

اکنون مصر برای صعود قطعی به دور بعدی به کسب 6 امتیاز نیاز دارد و تنها پیروزی مقابل سودان و گینه بیسائو کی روش را از خطر حذف نجات می‌‌دهد؛ حذفی که به طور قطعی آثار آن در آینده همکاری با تیم ملی مصر حیاتی خواهد بود. شاید او در صورت برکنار شدن از هدایت تیم ملی مصر، تصمیم به بازنشستگی زودهنگام بگیرد. کی روش 68 سال سن دارد و 4 بار هدایت 3 تیم را به جام جهانی رسانده است که شامل حضور با آفریقای جنوبی در سال 2002، پرتغال در سال 2010 و ایران در سال‌های 2014 و 2018 است.

در هفته اخیر اسکای نیوز عربی از جزئیات دیدار اخیر کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی با اشرف صبحی، وزیر ورزش مصر و مسئولان کمیته موقت مسئول مدیریت وظایف اتحادیه فوتبال مصر خبر داده بود. یک منبع رسمی در وزارت جوانان و ورزش به اسکای نیوز عربی فاش کرد که کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی، وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال مصر را از قصد خود برای بازنشستگی از تمرینات پس از رسیدن به اهدافش با این تیم با راهیابی به مسابقات جهانی بعدی مطلع کرد.

این منبع تایید کرده بود: کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی به مسئولان فدراسیون فوتبال مصر و وزیر ورزش و جوانان اطمینان داد که برای رسیدن به یک هدف مشخص، یعنی صعود به جام جهانی بعدی قطر آمده است. وزیر ورزش و جوانان به کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی اطمینان داد که جام جهانی یک هدف بزرگ برای تیم مصر است و اهمیت قهرمانی در جام ملت های آفریقا کمتر از رسیدن به جام جهانی 2022 نیست.

اکنون باید منتظر ماند و دید کی روش از کامرون جان سالم به در می برد یا پیرمرد پرتغالی در آزمون سرمربیگری ناکام می‌ماند.

 

ارسال نظر