| 02:26   
کد خبر : 12599

مسابقه نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا که به میزبانی شهر ریاض عربستان برگزار می‌شود با برتری رئال مادرید مقابل بارسلونا در الکلاسیکو همراه بود و اتلتیکو مادرید و اتلتیک بیلبائو هم تکلیف دیگر فینالیست این جام را مشخص خواهند کرد.

مسابقه رئال و بارسلونا یکی از تماشایی‌ترین مسابقات اخیر این دو تیم بود؛ دیداری که آلفردو رلانو، سردبیر نشریه آس اسپانیا معتقد است در آن شاگردان دون کارلو موفق شدند تیمی که تازه متولد شده را شکست بدهند. یادداشت رلانو را در ادامه می‌خوانید:

«این دیگر الکلاسیکو بین مورینیو و گواردیولا یا کریستیانو و مسی نیست، اما همچنان نمایشی است که می تواند انتظارات جهانی را که برانگیخته، برآورده کند. مادرید با بازی سبک آنچلوتی مسابقه را برد و ابتکار عمل را به دزدی و دویدن معکوس واگذار کرد. بارسا با بازی بر اساس قانون خود، پرس کردن، خطر کردن در برابر دشمن ترسناکی که وینیسیوس و بنزما دارد، آن را از دست داد؛ زوجی که در کنار هم تاکنون 38 گل در این فصل به ثمر رسانده اند! ژاوی باخت، اما هیچ چیز قابل سرزنش نیست.  برای اولین بار پس از مدت‌ها، بارسایی را می بینیم که مادرید را به چالش کشانده و بازی را به وقت اضافه رساند. او مسابقه را باخت، اما احترام را دوباره به دست آورد.

این الکلاسیکو آنطور که پیش بینی می‌شد نامتعادل نبود. با برتری آشکار مادرید شروع شد که به راحتی از زیر فشار بیرون آمد و به گل رسید، اما پس از گلزنی مرتکب گناه آرامش بیش از حد شد. گل تساوی بارسلونا، با نفوذهای دمبله و مُصر بودن لوک دی یونگ، نویسنده تساوی، خروجی را بست و خطر ایجاد کرد. مورد عجیب گلزنی دی یونگ: مهاجمی که قبلاً تا حد یک کمدی بد بود، اکنون مشکل تیم را حل می‌کند!

نیمه دوم و وقت های اضافه فوق العاده بود. دیدیم پدری و آنسو فاتی دوباره ظاهر شدند، هر دو با هوای خوب. ژاوی پدری را در ترکیب بالاتر قرار می‌دهد، همانطور که او در لاس پالماس بازی می‌کرد؛ یک موفقیت. ما یک مودریچ ترسناک دیدیم، تا زمانی که او خسته شد، و یک بنزما به همان اندازه عظیم اما تمام نشدنی. بازی را دیدیم که با تلاش تمام و حداکثر دوندگی انجام شد، گل های بیشتری دیدیم، دیدیم فوتبال بهترین ارزش‌های خود را به نمایش گذاشت. ما تضاد دو سبک را دیدیم، تیمی که منتظر می‌ماند، تیمی که پیش می‌رود؛ هر کدام الگوی خود را با قاطعیت اجرا می‌کنند.  مادرید به فینال می رود و خوشحال است اما بارسا غمگین نیست چون دوباره خودش را پیدا کرده است.»

 

ارسال نظر