| 17:32   
کد خبر : 12651

دختران ایران به سوی جام ملت‌های آسیا:

مسابقات جام ملت‌های بانوان آسیا از 30 دی تا 17 بهمن ماه سال جاری با حضور 12 تیم در سه گروه به میزبانی هند برگزار می‌شود و شاگردان ایراندوست در اولین دیدار خود به مصاف هند میزبان این رقابت‌ها می‌روند.

به گزارش پیام نو، تیم ملی فوتبال زنان ایران روز شنبه سوم مهر (25 سپتامبر) با پیروزی بر اردن توانست برای نخستین‌بار به جام ملت‌های زنان آسیا صعود کند. شاگردان مریم ایراندوست که نتوانسته بودند در وقت قانونی به برتری برسند، در ضربات پنالتی با درخشش زهره کودایی، تیم اردن را با نتیجه 4 بر 2 شکست دادند و راهی دور نهایی مسابقات قهرمانی آسیا شدند.

برنامه‌های آماده سازی تیم ملی پیگیری شد؛ اردوی 10 روزه ملی‌پوشان فوتبال زنان به میزبانی جزیره کیش، پیش از اعزام به رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا تا ظهر روز پنج شنبه دنبال شد و شاگردان مریم ایراندوست آخرین جلسه تمرینی را پیش سفر به هند برگزار کردند.

در پایان اردوی کیش، 4 بازیکن خط خورده از فهرست تیم ملی به خانه‌های خود بازگشتند و 23 بازیکن منتخب مریم ایراندوست نیز آماده سفر به بمبئی هند شدند. امشب با پروازی اختصاصی قرار است تیم ملی فوتبال زنان ایران عازم کشور هند برای شرکت در جام ملت‌ها شوند.

پیام رئیس جمهور

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در مراسم بدرقه کاروان تیم ملی پیامی ازسوی آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری را قراعت کرد. متن پیام به این شرح بود: "نتیجه این مسابقات هر چه باشد صرف حضور دختران ایران زمین در عرصه مسابقات بین المللی ضمن رعایت شعائر اسلامی مایه افتخار و مباهات آحاد مردم ایران است. دعای خیر همه ما بدرقه راه شماست. امیدوارم همچون همیشه بدرخشید و دیده به راهتان هستیم."

آرزوی موفقیت اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ از جمله افرادی بود که در مراسم بدرقه تیم ملی حضور یافته بود. او ابراز امیدواری کرد شاگردان ایراندوست الگویی برای دختران ایران باشند: "امیدوارم الگویی که شما به دختران مملکت دادید را ببینند و از آن روحیه بگیرند و باعث شود که دختران بیشتری به سمت فوتبال بیایند؛ یکبار دیگر می‌گویم که به شما افتخار می‌کنم و از آقای رئیس فدراسیون هم تشکر می‌کنم که به فوتبال زنان اهمیت می‌دهند. منتظر خبرهای خوب از سمت شما هستم."

ایراندوست: شخصیت دیگری از زنان در هند خواهید دید

مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با قدردانی از حمایت‌های فدراسیون فوتبال امیدوار است که شخصیت متفاوتی را از تیم ملی در هند به نمایش بگذارد: "ورزش زنان فقط به فوتبال اختصاص پیدا نمی‌کند. باور کنید اگر حمایت و برابری باشد، دخترانتان در میادین بین‌المللی، آسیایی، المپیک افتخار آفرینی می‌کنند. این قول را از طرف تمام بازیکنانم می‌دهم که شخصیت دیگری را در زمین فوتبال می‌بینید. ای کاش که ۹۰ دقیقه بازی ایران با هند، چین و چین تایپه را ببینید که فوتبال دخترانتان برای پرچم، کشور و فدراسیون چه کار می‌کنند."

مسابقات چه زمانی برگزار می‌شود؟

مسابقات جام ملت‌های بانوان آسیا از 30 دی تا 17 بهمن ماه سال جاری با حضور 12 تیم در سه گروه به میزبانی هند برگزار می‌شود و شاگردان ایراندوست در اولین دیدار خود به مصاف هند میزبان این رقابت‌ها می‌روند.

گروه A: هند، چین، چین تایپه، ایران

گروه B: استرالیا، تایلند، فیلیپین، اندونزی

گروه C: ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، میانمار

برهمین اساس زمان و محل برگزاری مسابقات تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان به شرح زیر است: (ساعت وقت به تهران)

پنجشنبه ۳۰ دی ماه

هند – ایران / ساعت ۱۷:۳۰ – ورزشگاه دی وای پاتیل شهر ناوی مومبای

یکشنبه ۳ بهمن ماه

ایران – چین / ساعت ۱۳:۳۰ – ورزشگاه مومبای شهر بمبئی

چهارشنبه ۶ بهمن ماه

چین تایپه – ایران / ساعت ۱۷:۳۰ – ورزشگاه دی وای پاتیل شهر ناوی مومبای

گفتنی است، مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات روز یکشنبه ۱۰ بهمن، نیمه نهایی ۱۴ بهمن و دیدار فینال روز یکشنبه ۱۷ بهمن ماه برگزار می‌شود. این مسابقات در شهر‌های بمبئی، مومبای و پونای هند انجام می‌شود و پنج تیم برتر مسابقات، به رقابت‌های جام جهانی فوتبال بانوان ۲۰۲۳ که در کشور‌های استرالیا و نیوزیلند برگزار خواهد شد، راه می‌یابند.

کدام بازیکنان دعوت شده‌اند؟

از میان 27 بازیکنی که مریم ایراندوست همراه خود به جزیره کیش برده بود، مینا نافعی که 3 رقیب دیگر در خط دروازه تیم ملی داشت، در کنار سارا دیدار پدیده جوان فوتبال زنان و محدثه زلفی و مرضیه فیضی را از فهرست تیم ملی خط زد تا 23 عضو کاروان تیم ملی فوتبال زنان برای شرکت در جام ملت‌ها مشخص شوند.

تفیفک بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان براساس پست:

دروازه‌بانان

زهره کودایی، مریم یکتایی و عارفه سیدکاظمی

مدافعان

فاطمه امینه برازجانی، هادیه کر، ملیکا متولی، غزاله بنی طالبی، زهره جلالی، فاطمه عادلی و بهناز طاهرخانی

هافبک‌ها

زهرا سربالی، سارا ظهرابی‌نیا، سمانه چهکندی، یاسمن فرمانی، الهام فرهمند، زهرا معصومی، ملیکا محمدی، مرضیه نیکخواه و ثنا صادقی

مهاجمان

نگین زندی، افسانه چترنور، هاجر دباغی و سارا قمی

 

ارسال نظر