| 20:12   
کد خبر : 14568

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت، تحریم‌های یک‌جانبه ضد روسیه از سوی غرب منجر به یک بحران اقتصادی جهانی در مقیاس تاریخی شده است.

پیام نو| به نقل از خبرگزاری تاس، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل سه‌شنبه گفت: دلایل واقعی که بازار جهانی مواد غذایی را با آشفتگی جدی تهدید می‌کند، ناشی از اقدامات روسیه نیست، بلکه تشنج تحریمی لجام گسیخته‌ای است که غرب علیه روسیه به راه انداخته است و نه به جمعیت کشورهای به اصطلاح جنوب جهانی و نه به مردم خودش توجهی نمی‌کند.

او افزود: تلاش برای منزوی ساختن روسیه از نظر اقتصادی، مالی و لجستیکی از کانال‌های همکاری چند ساله در حال حاضر منجر به یک بحران اقتصادی در مقیاس تاریخی شده است. حتی برای یک فرد ساده‌لوح هم واضح است که امتناع از اقدامات محدودکننده غیرقانونی یک‌جانبه می‌تواند تنش‌ها در حمل و نقل و لجستیک و روابط مالی را کاهش دهد، تا از عرضه بی‌وقفه اطمینان حاصل کند و بازارهای بین‌المللی کشاورزی و مواد غذایی را تثبیت کند.

نبنزیا در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که روسیه به شدت به تعهدات بین‌المللی خود متعهد است و امنیت آن دسته از نیروهای اوکراینی را که تصمیم به تسلیم تسلیحات خواهند داشت، تضمین خواهد کرد.

نماینده روسیه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت انسانی در اوکراین گفت: طرف روس به طور کامل به تعهدات بین‌المللی خود پایبند است و هیچ تهدیدی برای اوکراینی‌هایی که سلاح‌های خود را زمین بگذارند، ایجاد نمی‌کند.

این دیپلمات ادامه داد، قطعنامه روسیه که به تازگی به رای گذاشته شد، شامل درخواستی بود که از برخورد احترام‌آمیز و انسانی با بازداشت‌شدگان اطمینان حاصل می‌کرد. نبنزیا گفت که این درخواست در واکنش به ویدیوهایی بود که ناسیونالیست‌های اوکراینی از سربازان اسیر روسی منتشر می‌کنند و از حاضران پرسید که آیا این ویدیوها را دیده‌اند یا خیر.

نماینده روسیه همچنین گفت: غرب زمانی که خواستار توقف‌ درگیری‌ها بابت مسائل بشردوستانه در اوکراین است، ناسازگاری و ریاکاری نشان می‌دهد. خیلی‌ها در جلسه شورای امنیت خواستار آتش‌بس انسانی و تامین دسترسی انسانی و توقف انسانی و کریدورهای انسانی می‌شوند. همکاران توجه داشته باشید که هفته گذشته اکثریت شورای امنیت قطعنامه بشردوستانه روسیه را که به حل و فصل بحران انسانی و مهمتر از آن در شرق اوکراین مرتبط می‌شد، رد کردند. با توجه به اینها، شنیدن چندین اظهاراتی از سوی دیپلمات‌ها به ویژه هیات‌های غربی، کاملا ریاکارانه به نظر می‌رسد.  

او همچنین درباره احتمال انتقال تسلیحات غربی به اوکراین با استفاده از خودروهایی با نشان پزشکی سخن گفت. نبنزیا ادامه داد: ما همچنین نمی‌توانیم انجام چنین کارهایی با استفاده از خودروهای سازمان‌هایی مثل سازمان ملل و سازمان امنیت و همکاری اروپا یا خودروهای درمانی و پزشکی از کشورهای همسایه اوکراین و انتقال تسلیحاتی که غرب وعده آنها را به کی‌یف داده بود، رد کنیم.

انتهای پیام

 

ارسال نظر