کد خبر : 447

مسابقات شطرنج سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان قرار است از فردا (چهارشنبه) به میزبانی روسیه برگزار شود و فیروزجا نیز زیر پرچم فدراسیون جهانی رقابت خواهد کرد.

استاد بزرگ شطرنج ایران بعد از منع مسوولان ورزش کشور از حضور در مسابقات جهانی روسیه، به مسئولان فدراسیون ایران اعلام کرد که قصد تغییر تابعیت دارد.

به گزارش «پیام نو»، استاد بزرگ شطرنج ایران که هم اکنون در فرانسه حضور دارد، به صورت شفاهی به مسئولان فدراسیون شطرنج ایران اعلام کرده که به دنبال تغییر تابعیت است تا از این پس زیر پرچمی به جز پرچم ایران مسابقه دهد. در جدول مسابقات حریفانی از اسراییل حضور دارند.

مسابقات شطرنج سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان قرار است از فردا (چهارشنبه) به میزبانی روسیه برگزار شود و فیروزجا نیز زیر پرچم فدراسیون جهانی رقابت خواهد کرد. البته هنوز پرچم او در سایت فدراسیون جهانی همچنان پرچم ایران است، با این وجود پشت نام او در سایت رسمی مسابقات قهرمانی جهان پرچم فیده دیده می‌شود.

لازم به ذکر است،علیرضا فیروزجا نخستین سوپر استادبزرگ شطرنج ایران است که در سالهای ۱۳۹۴ و ۱۳۹۷ قهرمان مسابقات قهرمانی شطرنج ایران شد. وی در دسامبر ۲۰۱۹، در صدر رده‌بندی شطرنج‌بازان رده ۱۶ سال جهان، رده دوم شطرنج جوانان جهان و در صدر رده‌بندی شطرنج‌بازان ایران قرار دارد.

 

 

شطرنج ,

 
 

منبع:تابناک

ارسال نظر