کد خبر : 60

پیشکسوت داوری فوتبال ایران می‌گوید مهاجرت علیرضا فغانی حق طبیعی او بوده و نمی‌توان اشکالی به تصمیم او وارد کرد.

به گزارش پیام‌نو، محمد فنایی، پیشکسوت داوری فوتبال ایران درباره مهاجرت علیرضا فغانی به استرالیا و خداحافظی از داوری فوتبال ایران گفت:‌ امیدوارم هر جا هست موفق باشد. به نظر من نمی‌شود به کار او ایراد گرفت. هر کسی زندگی شخصی و خانوادگی دارد و او خواسته که در خدمت خانواده خود باشد. او که نخواسته به مملکت خود پشت کند. فغانی به فکر خانواده و فرزندانش بود و با توجه به اینکه همه می‌دانیم عمر داوری کوتاه است، او چنین تصمیمی گرفته است. این مساله حق طبیعی او است و باید به تمام ایده‌ها احترام گذاشت.

او ادامه داد: تصمیم علیرضا فغانی منطقی و عاقلانه است و نمی‌توان به مهاجرت او اشکالی وارد کرد. او کار غیرقانونی نکرده است. فغانی در این مدت افتخار آفرینی زیادی برای ایران انجام داد و در المپیک و جام جهانی و رقابت‌های بین‌المللی مختلف، داوری‌های مهمی انجام داده است اما در اینجا با هجمه‌ها و فحاشی‌های مختلف روبرو شد. گاهی اوقات هواداران فقط منافع تیم خودشان را در نظر می‌گیرند ولی داور مجبور است واقعیات را مد نظر خود قرار دهد و این موجب اختلاف می‌شود. با این وجود به نظر شما چه انگیزه‌ای می‌تواند برای او باقی بماند؟ من معتقدم که باید فرهنگ اخلاق مداری در فوتبال ایران حاکم شود و این مساله نقش رسانه‌هاست که باید این نکته را گوشزد کنند که به نظر من هیچ وقت درست نمی‌شود.

پیشکسوت داوری فوتبال افزود:‌ علیرضا فغانی با این کار خواست زندگی خودش و خانواده‌اش را ادامه دهد و تحصیلات فرزندانش در آنجا جلو برود. فغانی با این تصمیم فضا را برای داوران دیگر فراهم  کرد. ما داورهای بسیار خوب و تحصیل‌کرده‌ای داریم و امیدوارم که آن‌ها بتوانند مثل فغانی برای ایران افتخار آفرینی کنند.

ارسال نظر