کد خبر : 62

رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان- قزاقستان

سعید عبدولی به مرحله نیمه نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان راه یافت.

به گزارش پیام‌نو به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات مقدماتی چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان امروز (شنبه) در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار شد که در پایان سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و میثم دلخانی در گروه بازنده ها حضور دارد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصر پور در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر شریف کلیچ از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن این حریف در دور بعد مقابل حریف ژاپنی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. دلخانی در این گروه ابتدا باید با جین هوونگ جونگ از کره جنوبی کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی به مصاف اسلاویک گالستیان از ارمنستان خواهد رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور اول با نتیجه ۹ بر یک مقابل لوری لومادزه از گرجستان مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، کاویانی نژاد از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر  پیتر نوواک از چک را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم در مصاف با ادلان آکیف دارنده مدال برنز اروپا از کشور روسیه با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبدولی در این دیدارمقابل رفیق حسین اف از کشور آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

اسامی نفرات راه یافته به فینال چهار وزن نخست به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: خورلان ژاکانشا (قزاقستان) - نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان)

۶۳ کیلوگرم: استپان ماریانیان (روسیه)- شینیبو اوتا (ژاپن)

۷۲ کیلوگرم: آرام واردانیان (ازبکستان) - ابوزید مانستیگوف (روسیه)

۸۲ کیلوگرم: لاشا گوبادزه (گرجستان) –– رفیق حسین اف (آذربایجان)

ارسال نظر