کد خبر : 9587

این پنج نکته را بخوانید و بعدا قضاوت کنید

در روزهای اخیر طالبان با انتشار بیانیه و برگزاری نشست خبری عنوان کرده که نسبت به ۲۰ سال قبل، پخته‌تر شده و حضور زنان در جامعه بر مبنای شریعت اسلامی آزاد است.در این بین، بسیاری در شبکه‌های اجتماعی و مثلا صداوسیمای ما هم از طالبان حمایت کرده‌اند. اما آیا واقعا طالبان تغییر کرده‌اند؟


1️⃣ به گزارش نیویورک تایمز، طالبان در حال جست‌وجوی افرادی است که با نیروهای آمریکایی و ناتو همکاری کردند (خصوصا در بین افرادی که در فرودگاه کابل حضور داشتند) همچنین تهدید کرده‌اند که اگر خودشان را پیدا نکنند، اعضای خانواده‌هایشان را خواهند کشت.

2️⃣ یک خبرنگار آمریکایی هم در صفحه توییترش گزارش داده که «یک مترجم افغانستانی توسط تروریست‌های طالبان دار زده شده و دستانش قطع شده است. خانواده وی هم کشته شدند و دختر ۱۰ساله‌اش به یکی از فرماندهان طالبان داده شده است».

3️⃣ در گزارشی دیگر هم رسانه‌های مختلف خبر دادند که عناصر طالبان در ولایت تخار یک زن را به دلیل نپوشیدن برقع در خیابان به گلوله بستند.

4️⃣ گروه طالبان شرکت کنندگان در راهپیمایی روز استقلال در شهر«اسدآباد» مرکز ولایت«کنر» در شرق افغانستان را به گلوله بست.
▫️شماری از مردم اسدآباد امروز به خیابان ها آمدند و با در دست داشتن پرچم ملی در تظاهراتی مشابه تظاهرات روز گذشته در ولایت های «ننگرهار» و «خوست» شرکت کردند.

▫️در حادثه تیراندازی نیروهای طالبان در ولایت ننگرهار افغانستان دست‌کم سه‌نفر کشته و ۱۲ تَن زخمی شدند. درست مثل تیراندازی به تظاهرات در  جلال‌آباد که سه کشته برجا گذاشت.

5️⃣ ویدیو قتل حاجی ملا اچگزی آمر امنیت بادغیس توسط طالبان در هرات هم اخیرا منتشر و دست به دست می‌شود.

 

منبع: روزآروز

 

ارسال نظر