کد خبر : 10365

بر اساس تحقیقات اخیر،

سازمان ملل متحد از ارتباط شیوع ویروس کرونا با افزایش موارد ابتلا به‌‌ ایدز خبر داد.

به گزارش پیام نو، سازمان ملل متحد از ارتباط شیوع ویروس کرونا با افزایش موارد ابتلا به‌‌ ایدز خبر داد.

رویترز به نقل از «بیانیما» مدیر کل برنامه مشترک سازمان ملل برای مبارزه با بیماری‌‌ ایدز خبر داد: منطقه غرب و مرکز آفریقا احتمالاً به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد افزایش ابتلا به ‌‌ایدز و مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری طی سال‌های آینده خواهد بود.

به گفته این مسئول سازمان ملل، مهم‌‌ترین دلیل این افزایش نبود خدمات بهداشتی منظم برای این افراد بر اثر گسترش مبارزه با ویروس کروناست.

سازمان ملل متحد اعلام کرده، با وجود آنکه ضرباهنگ ابتلا به ویروس‌‌ ایدز طی یک دهه گذشته کاهش قابل توجهی یافته است، با این حال بیش از یک‌پنجم مرگ‌ومیرهای (۲۲ درصد) ۲۰۲۰ در این منطقه همچنان ناشی از ابتلا به ایدز بوده است.

داده‌های این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار فرد جدید طی سال گذشته میلادی به‌ ‌ایدز مبتلا شده‌اند که حدود ۲۰۰ هزار نفر از آنها در غرب و مرکز آفریقا زندگی می‌کنند.

از این رو از دیدگاه این مسئول سازمان ملل متحد، این نگرانی وجود دارد که هنگام اعلام گزارش ۲۰۲۱ آمار قربانیان مبتلا به‌‌ ایدز افزایش بیشتری پیدا کند.

او معتقد است در سایه شیوع ویروس کرونا، روزبه‌روز از تعداد برنامه‌ها و تلاش‌ برای کاهش ابتلا به ‌‌ایدز کاسته می‌شود این در حالی است که بر شمار افرادی که امکانات درمان این بیماری را از دست می‌دهند هم افزوده می‌شود.

 

ارسال نظر