کد خبر : 10406

جمیله سروری،بانوی المپیکی:

بانوی المپیکی ژیمناستیک ایران گفت: ژیمناستیک ایران نابود شده و اکنون نباید نگران نابودی ژیمناستیک بود. حال دیگر چه فدراسیون جهانی ما را تعلیق کند یا نه، واقعا فرقی ندارد.

به گزارش پیام نو، جمیله سروری در خصوص بلاتکلیفی فدراسیون ژیمناستیک اظهار کرد: متاسفم و نگران آینده ژیمناستیک ایران هستم. با این شرایط ممکن است نابود شویم، البته که اکنون هم نابودیم. واقعا ۶۰ سال تلاش در رشته ژیمناستیک، رشته ای که تا ۵ سال قبل در هر ۵ شاخه در بخش زنان فعال بود بر باد رفته است. خانم رییس هم با سیستم و روشی که از ابتدای کار خود پیاده کرد، لطمه‌های زیادی به ژیمناستیک وارد کرد. بازده این اتفاقات را هم اکنون می‌بینیم.

وی در ادامه گفت: باعث و بانی تعطیلی مسابقات این ۲ سال آخر را شیوع کرونا بدانیم اما به قبل چه؟ ژیمناستیک زنان ایران تاریخچه دارد. این رشته از ۶۰ سال قبل فعال بوده است،  اینها را با سند و مدرک می گویم. متاسفم نتیجه زحمات چندین ساله ژیمناستیک زنان این کشور به باد رفت. اکنون فقط چند ژیمناست در شاخه هنری داریم. شاخه ایروبیک، ریتمیک، ترامپولین و تا حدودی آکروژیم ما نابود شده است. چند سال قبل ما در همه شاخه ها در بخش زنان مسابقه داشتیم، مسابقات انتخابی برگزار می شد. حتی مسابقات برون مرزی در ایران داشتیم. یک رشته زنده و پر جانی بود اما اکنون تنها از آن یک رشته بی‌رمقی مانده است.

نایب رییس زنان سابق فدراسیون ژیمناستیک گفت: ما ۴۰ داور بین المللی در بانوان داشتیم و در مسابقات جام جهانی و قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا بانوان ما با حجاب اسلامی حضور داشتند اما حالا کجا هستیم، همه اخبار زنان در سخنان اینچه درگاهی خلاصه می‌شود. تعداد زیادی از قهرمانان و بزرگان این رشته در بخش بانوان در این ۴ سال حذف شدند که در دنیا شناخته شده بودند. 

وی گفت: باعث تاسف من و امثال من است که یک نفر تنها از خود بدون سند و مدرک تعریف می‌کند و هیچ کس هم از او مستندی نمی‌خواهد. من فقط اظهار تاسف می‌کنم که حتی اگر به ۵ سال قبل هم برگردیم چه زحمت هایی باید مجددا در طول سالها کشیده شود. درگاهی که رییس شد ما گمان کردیم خانم است و حامی زنان خواهد بود اما اینطور نشد.

وی که متولد ۱۳۲۸ است و در ۱۴ سالگی در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۶۴ شرکت کرده، گفت: ما ۴۰ سال است که درگاهی را می شناسیم. او ۱۵ سال آخر قبل از ریاستش هم اصلا در این ورزش نبود و دنبال رشته خود رفت، اما اکنون او مدعی است که ۴۴ سال در این رشته فعال بوده است. او از سال ۸۴ یعنی بعد از ادغام، از این رشته رفت و سال ۹۶ به عنوان رییس به فدراسیون آمد. حال چطور ادعا دارد که ۴۵ سال در این رشته بوده است. او باید با مدرک صحبت کند و با سند بگوید در چه سالی عضو تیم ملی و قهرمان بوده و چه سالهایی مربی تیم ملی بوده است. سن ورزشی او به انقلاب و بعد از انقلاب که اصلا ژیمناستیک فعال نبود بر می‌گردد. بعد هم که دانشجو شد و دنبال رشته خود رفت. نمی دانم چه زمانی در تیم ملی بوده که ادعا دارد.

سروری گفت: هنوز من و امثال من زنده هستیم و تاریخ ژیمناستیک ایران از ۶۰ سال قبل تاکنون را می دانیم. افراد دیگری هم دوره من هم هستند. من بانوی المپیکی ژیمناستیک هستم  و از پایه های این رشته در کشور چه قبل و چه بعد از انقلاب بوده مطلع هستم و اکنون دلم می سوزد. 

مسئول اسبق انجمن ژیمناستیک ایران در پایان گفت: درگاهی بدون مجوز به سمینار فدراسیون جهانی رفته و در انتخابات شرکت کرده است. بعد هم که رای نیاورد. او اهداف شخصی خود را دنبال می‌کند. نمی‌دانم هدف او از این کارها چیست؟ او باید بداند که ژیمناستیک زنان ایران نابود شد و دیگر نگران نباشد. حال دیگر چه فدراسیون جهانی ما را تعلیق کند یا نکند فرقی ندارد. ما همین اکنون هم تعلیق هستیم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر