کد خبر : 4019

کارشناسان پاسخ می‌دهند:

با وجود گذشت چندین ماه از شیوع کرونا، هنوز بین متخصصان بر سر استفاده از ماسک، اختلاف نظر وجود دارد.

به گزارش پیام نو، ویروس کرونا همه مناسبات در جهان را تغییر داده است. با شیوع ویروس کرونا در حالی که بسیاری از کارشناسان استفاده از ماسک را عاملی برای جلوگیری از افزایش همه‌گیری این ویروس قلمداد می‌کنند، برخی دیگر از دانشمندان بر این باورند که استفاده غیرصحیح و غیراصولی از ماسک نه تنها مانع سرایت ویروس کرونا نمی‌شود بلکه خود می‌تواند عاملی برای گسترش ویروس کرونا به شمار رود.

یک دانشمند ویروس‌شناس آلمانی با اشاره به استفاده ناصحیح بسیاری از افراد از ماسک تاکید کرد در چنین شرایطی استفاده از ماسک فایده چندانی ندارد.

هندریک اشتریکه مدیر مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی بیمارستان دانشگاهی بن در این باره به یک روزنامه آلمانی گفت: مردم ماسک‌ها را در جیب خود می‌گذارند، به طور مستمر به آن دست می‌زنند، به مدت ۲ هفته همچنان از یک ماسک استفاده می‌کنند و گاه این ماسک را حتی نمی‌شویند؛ بنابراین همین امر باعث می‌شود این ماسک به مرکز ایده‌آلی برای تجمع باکتری و قارچ‌های مختلف تبدیل شود.

انتقاد این دانشمند آلمانی در حالی صورت می‌پذیرد که سازمان بهداشت جهانی همچنان بر استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی تاکید می‌کند.

منبع اعتماد

ارسال نظر