کد خبر : 4058

حمله پیشکسوت استقلال به کمیته داوران

فرهاد مجیدی و بازیکنان اخراجی استقلال بدون شک عامل اصلی باخت این تیم مقابل فولاد بودند. شکستی که سرنوشن این تیم را در ادامه مسابقات عوض کرد. البته پیشکسوت استقلال در باره این شکست نظر دیگری دارد.

به گزارش پیام نو، پیشکسوت استقلال گفت: داور آمده بود با اخراج کردن کاری کند تا استقلال را در همین‌ جایی که هست نگه دارند و اجازه ندهند بالاتر بیاید.

علیرضا اکبرپور  در خصوص شکست استقلال مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت:‌ شرایط طوری بود که بازی کردن در این آب و هوا  و با این وضعیت شیوع بیماری مشکل شد. استقلال خوب شروع کرد اما تصمیماتی که در زمین گرفته می‌شود، دست تیم و کادر فنی را می‌بندد. کارت‌هایی که باید به بازیکنان فولاد داده می‌شد، داده نشد و برعکس ۲ بازیکن استقلال اخراج شدند.

اکبرپور در مورد اخراج علی کریمی در نیمه اول تصریح کرد: اول بازیکن حریف روی کریمی خطا کرد. اگر به او کارت قرمز داده، بازیکن حریف هم باید کارت زرد می‌گرفت. قبل از کریمی هم خطایی روی قائدی انجام شد که بازیکن حریف باید کارت زرد می‌گرفت. کارت دومی که به غلامی داده شد اصلا خطا نبود. داور توجیه شده بود که فقط به بازیکنان استقلال کارت بدهد و باید سؤال کرد که چرا فقط به استقلال کارت می‌داد؟ به نظر می‌رسید که داور آمده بود با اخراج کردن کاری کند تا استقلال را در همین‌ جایی که هست نگه دارند و اجازه ندهند بالاتر بیاید.

وی افزود: داور کل تیم را عصبی کرده بود. کارت قرمزی که به کریمی داد باید بررسی شود. به نظرم اگر داور خطاهای آنها را هم کارت می‌داد چنین شرایطی به وجود نمی‌آمد. گروه داوری تیم استقلال را عصبانی کرد و کاری کردند که این تیم به سمتی برود که خطا کند و کارت بگیرد.

پیشکسوت استقلال در مورد کیفیت فنی استقلال تصریح کرد: در یک بازی تحت فشار با وجود گرما، تعطیلات زیاد و نبود بازیکنان، وقتی شما ۲ بازیکنان‌تان را هم از دست می‌دهید تیم نمی‌تواند آنچه را باید در زمین پیاده کند، انجام بدهد. استقلال در ۲۰ دقیقه اول خوب بازی می‌کرد اما شرایط برای این تیم به طور طبیعی پیش نرفت. جو را عوض کردند تا تیم عصبانی شود و به سمت کارت گرفتن برود. وقتی تیم با شرایط خاص به اهواز رفته و این شهر هم در وضعیت قرمز قرار دارد، فشار و استرس بیشتری روی بازیکنان و مربیان ایجاد می‌شود.

وی در مورد اخراج کریمی به عنوان یکی از بازیکنان قدیمی و با تجربه در نیمه اول، تصریح کرد: ‌او بازیکن بزرگی است، نمی‌گویم اشتباه نکرد اما بازیکنان تحت فشار هستند که این اتفاقات می‌افتد. در فوتبال باید عدالت رعایت شود. حق علی کریمی بوده که کارت قرمز بگیرد اما باید به بازیکن حریف هم کارت زرد داده می‌شد. استقلال ۲ موقعیت خطرناک داشت که روی بازیکنان این تیم خطا شد. چرا داور به آن‌ها کارت نداد؟ جلوی چشم داور بازیکن به کریمی آویزان شده و حق او کارت زرد بود اما داور کارت نداد.

اکبرپور در مورد مصدومیت ۲ بازیکن استقلال و اینکه به نظر می‌رسد در مسابقات آینده این مسائل بیشتر شود، گفت: صددرصد در بازی‌های بعدی مصدوم می‌دهند. بازیکنان آماده نبودند و نمی‌توانند در شرایط مسابقه خوب کار کنند. آن‌ها چندین ماه در خانه بودند و حالا می‌خواهند با مدتی تمرین تحت فشار، بازی کنند و این مسئله باعث مصدومیت می‌شود. خیلی از بازیکنان فدای این جام خواهند شد. لزومی نداشت به خاطر یک جام و قهرمانی باعث مصدومیت بازیکنان شویم. هوای تهران به شدت گرم است چه برسد به اهواز که در گرمای آنجا طبیعی است مصدومیت‌ها بیشتر می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر