کد خبر : 4116

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری خبر داد:

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از نامزدی تهران برای دریافت نشان شهر دوستدار کودک از سوی کمیته مشترک یونیسف خبر داد.

به گزارش پیام نو، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران در تشریح جزئیات نامزدی تهران در بین ۱۱ شهر دوستدار کودک از سوی کمیته مشترک یونیسف، گفت: یازده سال پیش شورای شهر تهران طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن الزام‌هایی برای تبدیل شهر تهران به شهر دوستدار کودک تبیین شد و از آن زمان تا به امروز این مصوبه فراز و فرودهایی داشت.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران افزود: اصل این طرح بر این پایه بود که شهر تهران به شهری دوستدار کودک از طریق مناسب‌سازی و فرهنگ‌سازی بدل شود تا کودکان احساس آرامش کنند.

دانشور با یادآوری این که دبیرخانه این مصوبه در اداره کل آموزش‌های شهروندی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تشکیل شد، گفت: تاسیس خانه کودک در بیش از ۲۷۰ سرای محله، در ایستگاه‌های مترو و پایانه‌های اتوبوسرانی و پارک‌های ترافیکی از جمله اقدام‌های مدیریت شهری در این زمینه بود.

او با اشاره به این نکته که برای رسیدن به شهر دوستدار کودک راه بسیاری داریم، گفت: در اداره کل آموزش‌های شهروندی به همراه یونیسف و وزارت کشور مذاکراتی داشتیم و طرح شهر دوستدار کودک را به طرح محله دوستدار کودک تغییر دادیم و در این مسیر نیز پنج محله فدک، صاحب الزمان، نیلوفر، شهرآرا و گلستان به عنوان محله‌های آزمایشی اجرای طرح انتخاب شدند.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران ادامه داد: تدوین شاخص‌های موجود ما را نسبت به شهرهای دیگر مانند اصفهان پیش انداخت و امروز تهران در بین ۱۱ شهر دوستدار کودک در طرح یونیسف قرار دارد.

دانشور در پاسخ به این سوال که زمان و شکل انتخاب شهر دوستدار کودک به چه صورت است، گفت: مدت زمان مشخص شده است تا شهرها در آن زمان طرح‌های خود را به سرانجام برسانند و پس از آن شهر دوستدار کودک در جهان از بین ۱۱ نامزد انتخاب می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

ارسال نظر