کد خبر : 4772

هشدار؛

خالی شدن باتری موبایل برای همه ناخوشایند است و در این شرایط ممکن است از پیریز و شارژرهای موجود در مکان‌های عمومی استقبال کنیم، اما باید بدانیم با این کار به گوشی همراه خود آسیب می‌زنیم.

 

به گزارش پیام نو، وقتی موبایل شارژ ندارد به این فکر می‌کنیم که باید هر طور که شده یک پیریز برق پیدا کنیم بدون این‌که فکر کنیم نباید موبایل خود را در هر جا به شارژ بزنیم. در ادامه با ذکر دلیل به شما می‌گوییم که چرا نباید موبایل خود را در این ۸ مکان به شارژ بزنیم.

۱. فرودگاه‌ها

فرودگاه‌ها اغلب باکس‌های شارژ تلفن همراه دارند. در شرایطی که شما موبایل خود را به یکی از کابل‌های شارژر وصل می‌کنید ممکن است موبایل شما ویروسی و در موارد کم اما حقیقی اطلاعات دستگاه شما دزدیده شود.

۲. پیریز برق قطارها

قدرت برق قطارها اغلب فراز و نشیب‌های زیادی دارد که ممکن است در مقیاس بزرگ مانند برق لامپ‌ها نشان داده نشود، ولی روی دستگاه شما باعث صدمه جدی به باتری موبایل می‌شود.

۳ .سالن عمومی هتل‌ها

در اغلب هتل‌ها وصل شدن به وای‌فای یا استفاده از کابل شارژ تغییراتی را در سیستم تنظیمات موبایل شما ایجاد می‌کند که باعث نصب برخی اپلیکیشن‌ها بدون اطلاع شما می‌شود. 

۴ .ماشین‌های کرایه‌ای

استفاده از کابل‌های شارژر ماشین‌های تاکسی به دزدی اطلاعات یا ویروس گرفتن سیستم عامل موبایل شما منجر می‌شود.

۵ .مکان‌های توریستی

وصل کردن موبایل خود به کیوسک‌های توریستی و فروشگاه‌ها این اختیار را به اشخاص سوءاستفاده‌گر می‌دهد که ضبط صدا و دوربین موبایل شما را دست‌کاری کنند.

۶. پاساژهای خرید

وصل کردن موبایل خود در پاساژها امکان دسترسی شخص سوءاستفاده‌گر را به لیست مخاطبان، پیام‌های متنی و صوتی و همچنین عکس و فیلم‌های شما می‌دهد.

۷. کتابخانه‌ها

در کتابخانه همه چیز امن به نظر می‌آید در حالی که این‌طور نیست. وقتی موبایل خود را به کابل شارژر وصل می‌کنید تنها با یک دکمه برای آپدیت کردن نرم‌افزار اجازه می‌دهید اطلاعات موبایل شما در اختیار دیگران قرار گیرد.

۸. کافی‌شاپ‌ها

بیشترین دزدی‌های اطلاعاتی از طریق کابل‌های شارژر در کافی‌شاپ‌ها اتفاق می‌افتد. سوءاستفاده‌گران در این شرایط موبایل شما را با استفاده از کابلی که به موبایل خود وصل کردید، کنترل می‌کنند و اطلاعاتی را که می‌خواهند از موبایل شما برمی‌دارند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر