کد خبر : 5132

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تعداد بیماران بستری براثر کرونا از پیک اول این بیماری عبور کرد و در حال حاضر 382 نفر در شهرهای مختلف بستری شدند.

به گزارش پیام نو، شهرام حبیب‌زاده ۳۱ تیرماه در جریان بازدید از مراکز بیمارستانی شهر اردبیل اظهار کرد: وضعیت قرمز و بحرانی را در مراکز بیمارستانی و بستری استان شاهد هستیم به طوری که روز به روز بر تعداد ابتلا افزوده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انسانی مراکز بیمارستانی استان در شرایط فرسایشی بوده و وضعیت خوبی را در شهرهای مختلف شاهد نیستیم و از همه هموطنان عاجزانه می‌خواهیم با رعایت موازین بهداشتی در پیشگیری از این بیماری یاریگر ما باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در 24 ساعت گذشته 77 نفر به مجموع بیماران بستری استان افزوده شده و به رغم ترخیص 39 نفر امروز تعداد بستری‌ها به 382 نفر رسید.

حبیب‌زاده افزود: این تعداد از پیک اول بیماری در اسفندماه آمار بالاتری است و ما در آن مقطع 370 بیمار بستری روزانه داشتیم که این رقم هم اکنون به 382 نفر رسیده است.

وی به بدحال بودن 56 نفر و جان باختن پنج نفر دیگر بر اثر کرونا در اردبیل اشاره و تصریح کرد: در تمامی جوامعی که بیماری شایع وجود دارد هرچند دانشگاه علوم پزشکی وظیفه درمان را عهده‌دار است، اما حرکت فرابخشی و همکاری عمومی نیاز است تا از شیوع بیماری جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل موضوع پیشگیری را یک اصل اساسی اعلام کرد و گفت: همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و با احساس مسئولیت اجتماعی به کار مهم ماسک زدن و فاصله‌گذاری اجتماعی ارزش قایل شوند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر بیمارستان امام، امام رضا(ع) و سبلان اردبیل مملو از مراجعین و بیماران بستری است و اگر فکری اساسی برای امر پیشگیری و کاهش مراجعات به مراکز بیمارستانی نشود ما با یک شرایط نامطلوب روبرو خواهیم بود.

وی اظهار کرد: برای گذر از این وضعیت بحرانی ورود به بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مطب‌ها و همچنین مراکز پرتجمع بدون ماسک ممنوع است و همه باید چه فرد بیمار و یا سالم با زدن ماسک خود را در برابر زمینه‌های انتقال آن ایمن کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خاطرنشان کرد: همچنان انتظار می‌رود همشهریان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چرا که در این شرایط تنها واکسن موثر در کم کردن خطر کرونا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست و استفاده از ماسک است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر