کد خبر : 5327

مولوی عبدالحمید از رئیس قوه قضاییه خواستار شد:

امام‌جمعه اهل سنت زاهدان در نامه‌ای به سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه با اشاره به وضعیت بیماری کرونای نرگس محمدی در زندان زنجان خواهان اعطای «مرخصی استعلاجی» به این کنشگر مدنی شده است.

پیام نو| واکنش‌ها به ابتلای نرگس محمدی به کرونا همچنان ادامه‌دار و حالا در آخرین نمونه از این واکنش‌ها شیخ‌الاسلام مولوی عبدالحمید، امام‌جمعه اهل سنت زاهدان در نامه‌ای به سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه با اشاره به وضعیت بیماری کرونای نرگس محمدی در زندان زنجان خواهان اعطای «مرخصی استعلاجی» به این کنشگر مدنی شده است.

نرگس محمدی که به اتهام‌ «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام» مجموعا به ۱۶ سال محکوم شده و مشغول گذراندن دوران محکومیت خود است، حالا مدتی است به کرونا مبتلا شده است. اگرچه این کنشگر مدنی دوران ابتدایی محکومیتش را در زندان اوین گذراند، اما دی‌ماه ۹۸ و پس از تحصنی درون زندان و در حمایت از خانواده‌های معترضان آبان‌ماه ۹۸، از اوین به زندان زنان زنجان منتقل شد. تیرماه بود که برخی اعضای خانواده نرگس محمدی از ابتلای او به کرونا خبر دادند. بیماری که این روزها خانواده‌های بسیاری را درگیر کرده و همزمان نگرانی‌هایی را برای خانواده زندانیان به وجود آورده است. نگرانی‌ها از ابتلای نرگس محمدی به کرونا اما عمدتا از آنجا بود که او همزمان به آمبولی ریه هم مبتلاست. 

چندی پس از اعلام خبر ابتلای محمدی به کرونا، او با نگارش و انتشار نامه‌ای از داخل زندان، خبر ابتلایش به کرونا را تایید کرد و انتقاداتی را نیز نسبت به نبود امکانات بهداشتی و دارو مطرح کرد. اگرچه چند روز بعد ۲۰:۳۰ صداوسیما و خبرگزاری میزان ویدیویی منتشر کردند که نشان از معاینه نرگس محمدی داشت اما او چند روز پس از پخش این ویدیو، با انتشار مجدد نامه‌ای از زندان، ویدیوی منتشر شده را حاوی تنها بخشی از آنچه اتفاق افتاده، توصیف کرد. اگرچه محمدی در همان نامه گفته بود که حالش بهتر است اما او علاوه بر ابتلا به کرونا این روزها از دلتنگی برای فرزندانش هم رنج می‌برد. بنا بر گفته‌های خودش و ویدیویی که در هفته گذشته «کیانا و علی»، ۲ فرزند او که ساکن فرانسه‌اند، منتشر کرده‌اند ظاهرا نرگس محمدی  ۱۱ ماه موفق به برقراری تماس با فرزندانش نبوده است. خبری که واکنش‌های بسیاری از سوی افکار عمومی به ‌همراه داشت اما در نهایت دیروز تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی خبر داد که نرگس محمدی با فرزندش علی تماس گرفته است. اگرچه با تماس محمدی با فرزندان مشکل بی‌خبری ۱۱ ماهه آنها حل شده اما او همچنان از بیماری کرونا در رنج است و بر همین اساس دیروز شیخ‌الاسلام مولوی عبدالحمید در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، با اشاره به وضعیت بیماری کرونای نرگس محمدی در زندان زنجان، «مرخصی استعلاجی» او را خواستار شده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید در این نامه با استناد به توصیه پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم در حجه‌الوداع مبنی بر ترحم به زنان خاطرنشان کرد که «رافت و رحمت اسلامی اقتضا می‌کند به ایشان مرخصی استعلاجی داده شود.» امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در بخشی از این نامه به «تخفیف» قرآن و سیره نبوی در حق تمام بیماران هم اشاره و تاکید کرد که «درخواست داریم به همه مریضان کرونایی که با شدیدترین وبای عصر دست‌وپنجه نرم می‌کنند و در زندان به ‌سر می‌برند، مرخصی داده شود.»

 

منبع: روزنامه اعتماد

 

ارسال نظر