کد خبر : 6252

جدیدترین ردپا از کرونا

هر ویروس از جمله کروناویروس جدید می‌تواند به موی انسان بچسبد. اما قرار داشتن صرف روی موها به معنای بیماری‌زایی آن نیست.

به گزارش پیام نو، هر ویروس از جمله کروناویروس جدید می‌تواند به موی انسان بچسبد. اما قرار داشتن صرف روی موها به معنای بیماری‌زایی آن نیست. ویروس کرونا به سرعت در خارج از بدن تضعیف می‌شود. به عبارت دیگر، ویروسی که روی سطوحی مانند موهای شما نشسته است، آنقدر قوی نیست که به فرض انتقال به داخل بدن بیماری ایجاد کند.

البته اگر عادت به جویدن انتهای موهایتان را دارید، ممکن است ویروس روی مو به درون بدنتان منتقل شود و احتمالا بیماری ایجاد کند، بنابراین کافی است موهایتان را نجوید.

اما برای بقیه افراد گرچه از لحاظ فنی ممکن است ویروس روی مو – چه موهای روی سر و چه موهای صورت- به داخل بدن راه یابد و بیماری ایجاد کند، اما احتمال چنین رویدادی بسیار کم است.

موها به طور مرتب پوششی از چربی را از پوست دریافت می‌کنند که باعث حفاظت آنها می‌شود. این پوشش لغزنده نه تنها چسبیدن ویروس را به دسته‌های مو مشکل می‌کند، بلکه خواص ضدمیکروبی هم دارد و باعث مردن سریع‌تر میکروب‌ها می‌شود.

بنابراین به طور کلی نباید درباره گرفتن ویروس کرونا از موهایتان باشد. اما اگر واقعا نگران هستید، می‌توانید بیشتر از قبل دوش بگیرید یا شامپو بزنید و بچه‌هایتان را به خصوص در هنگام بازگشت به مدارس وادار به انجام همین کار کیند

برای پیشگیری از انتشار ویروس، بهتر است بر شیوه‌های کارآمدتری مانند ماسک زدن در هنگام بیرون رفتن از خانه و پرهیز از تماس نزدیک با هر فرد خارج از خانوارتان متمرکز شوید.. دست کم ۲ متر از دیگران فاصله بگیرید ( و این فاصله هر چه بیشتر باشد، بهتر است)، به طور مرتب دست‌هایتان را بشویید- اما لازم نیست که هر بار که از جایی به خانه بازمی‌گردید شامپو بزنید.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر