کد خبر : 6457

موسسه ملی سلامت در امریکا:

موسسه ملی سلامت در امریکا اعلام کرد: اطلاعات کافی در تایید یا رد تاثیر پلاسمای بهبودیافتگان کووید-۱۹ در درمان بیماران وجود ندارد.

به گزارش پیام نو، بنابر اعلام موسسه ملی سلامت در آمریکا شواهدی در حمایت از تاثیر مثبت پلاسمای بهبودیافتگان کووید-۱۹ در درمان افراد آلوده به کروناویروس وجود ندارد و پزشکان نباید این روش را به عنوان روش درمانی استاندارد برای این بیماری در نظر بگیرند مگر اینکه مطالعات و آزمایشات بیشتر و دقیق‌تر در این خصوص انجام شود.

کارشناسان این موسسه اظهار داشتند: اطلاعات کافی در تایید یا رد تاثیر پلاسمای بهبودیافتگان کووید-۱۹ در درمان بیماران وجود ندارد. در نتیجه پلاسما درمانی نباید به عنوان روش استاندارد برای درمان بیماران آلوده به کروناویروس معرفی شود.

به گفته این کارشناسان ضرورت دارد تا آزمایشات جامع، کنترل شده و منسجم انجام شود و مشخص گردد آیا پلاسمای بهبودیافتگان کووید-۱۹ روش درمانی موثر و ایمن برای مقابله با این بیماری است؟

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، هفته گذشته، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از پلاسمای بهبودیافتگان کووید-۱۹ را برای شرایط اضطراری تایید کرده است.

به گزارش پیام نو، این در حالی است که در کشور ایران دکتر عباسعلی ایمانی فولادی از درمان بسیاری از بیماران کرونایی با دریافت پلاسما خبر داد.

منبع‌: ایسنا

ارسال نظر