کد خبر : 6819

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیاز احتمال برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد.

 

به گزارش پیام نو، محسن جوادی اواخر تیرماه ۱۳۹۹، همزمان با اعلام برنامه‌های جایگزین نمایشگاه کتاب تهران، از احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی خبر داد و گفت: امکان برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی فراگیر  در دست بررسی است و حداکثر تا یک ماه آینده جزئیات آن اعلام خواهد شد.

حالا با گذشت تقریبا دو ماه، او در حکمی از برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب خبر داده است. در متن این حکم آمده است: «مدیرعامل موسسه کتاب و ادبیات ایران در راستای تحقق سیاست‌های حمایتی معاونت امور فرهنگی از جامعه نشر کشور، بدین وسیله به جنابعالی ماموریت داده می‌شود برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را جهت برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به عمل آورید.

بدیهی است در شرایط موجود کشور، به منظور جبران بخشی از خسارت‌ها و ضرر و زیان ناشی از عدم برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و نیز با هدف تامین سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی، اندیشیدن تمهیدات لازم برای فروش کتاب مورد انتظار است.

توفیقات روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال مسالت دارم».

به گزارش پیام نو، گفتنی است با توجه به اینکه در شرایط ویروس کرونا به سر می بریم بسیاری از اماکن و مراسم ها برای جلوگیری از این ویروس ممنوع شد و نمایشگاه کتاب هم از این امر مستثنی نیست و امسال به صورت مجازی برگزار می شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر