کد خبر : 6972

با موافقت وزارت ورزش؛

سرپرست فدراسیون بدنسازی گفت: با موافقت وزارت ورزش مجوز فعالیت بانوان در رشته پاورلیفتینگ صادر شد.

به گزارش پیام نو، محمدتقی امیری خراسانی سرپرست فدراسیون بدنسازی در این باره گفت: طبق اعلام معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان مجوز فعالیت بانوان در رشته پاورلیفتینگ صادر شده است.

وی افزود: از تیرماه سال ۹۶ فدراسیون طی نامه‌ای به معاونت وقت بانوان وزارت خواستار ارایه مجوز برای فعالیت قانونی بانوان در رشته پاورلیفتینگ همراه با رعایت تمامی موازین شرعی شدند و از مدتی قبل هم ما به طور جدی‌تری پیگیر دریافت این مجوز از وزارت خانه بودیم که طبق اعلام معاونت توسعه ورزش بانوان این مهم به ثمر نشست.
امیری خراسانی ادامه داد: پس از تایید هیات رییسه فدراسیون، نایب رییس بانوان نیز موظف است تا پیرامون چگونگی این ورزش بررسی کرده و برای ایجاد ساز و کار مناسب جهت شروع فعالیت این ورزش برنامه ریزی مناسب داشته باشد.
سرپرست فدراسیون در پایان خاطر نشان کرد: به زودی لباس پاورلیفتینگ بانوان تحویل نایب رییس بانوان فدراسیون خواهد شد و از آن رونمایی خواهیم کرد.

به گزارش پیام نو، گفتنی است که ورزش پاور لیفتینگ یا همان وزنه برداری قدرتی نوعی از ورزش های قدرتی است که تقریبا به وزنه برداری شباهت دارد از این جهت که در هر دو ورزش وزنه را در سه تلاش بلند می کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر